Wiadomości

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, najlepsza maratonka świata ostatnich dwóch lat, Kenijka Rita Jeptoo, została przyłapana na stosowaniu dopingu. Jeptoo zwyciężyła m.in. w maratonach w Bostonie oraz Chicago.
W niedzielę 2 listopada odbędzie się największy maraton świata, ostatni w tym roku z serii Majors - New York Marathon. Faworytem jest były rekordzista świata, Kenijczyk Wilson Kipsang.
W odbywającym się po raz pierwszy Półmaratonie Królewskim w Krakowie wśród kobiet najlepsza była Wioletta Frankiewicz. Polka w debiucie osiągnęła czas 1:12:59 - to drugi tegoroczny wynik w kraju.
38-letni Kenijczyk Mark Kiptoo oraz 25-letnia Etiopka Aberu Kebede zwyciężyli w niedzielnym maratonie we Frankfurcie. Czasy zwycięzców to 2:06:49 i 2:22:21.
Mistrz świata na 800 metrów z 2009 roku, Mbulaeni Mulaudzi z RPA, zginął w piątek w wypadku samochodowym.
Jak podał Polski Związek Lekkiej Atletyki, mistrzostwa Polski na bieżni odbędą się w przyszłym roku w Krakowie, po raz pierwszy od 15 lat.
7 grudnia w holenderskim ‘s-Heerenberg odbędzie się wyjątkowy bieg: na dystansie 15 km pobiegną po raz pierwszy równocześnie aktualni rekordziści świata w maratonie wśród kobiet i mężczyzn: Paula Radcliffe oraz Dennis Kimetto.
Mieszkająca w USA Polka Justyna Mudy zajęła szóste miejsce w amerykańskim półmaratonie w Columbus (Ohio). Uzyskała czas 1:18:51.
Dominika Nowakowska zajęła ósme miejsce w biegu półmaratońskim w brytyjskim Birmingham, uzyskując czas 1:14:59. Wygrała Kenijka Polnine Wanjiku - 1:10:48.
Amerykanin Nick Symmonds pobił nieoficjalny rekord świata w biegu na dystansie 800 metrów na asfalcie. Podczas biegu w Springfield w Oregonie uzyskał na tym nietypowym dystansie ulicznym czas 1.51,20.