Wiadomości

Podczas mityngu lekkoatletycznego w Łomży Justyna Korytkowska pobiła rekord Polski w biegu godzinnym. Uzyskała dystans 16397 metrów. Poprzedni rekord Polski wynosił 15605 metrów i należał do Ireny Sakowicz.
W niedzielę 28.09.2014 zakończyły się Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym. Wygrał Paweł Szynal z wynikiem 253,567 km. Nie udało się pobić rekordu Polski należącego od 2012 r. do Piotra Sawickiego (254,093 km). Najlepszą kobietą była Patrycja Bereznowska, która z wynikiem 214,014 km zajęła wysokie 5. miejsce w klasyfikacji Mistrzostw Polski open. Zawody były rozgrywane na pętli o długości 2458 m, która miała atest PZLA.
30-letni Kenijczyk Dennis Kimetto bije rekord świata, uzyskując 2:02:57 w swoim 4. maratonie ukończonym w życiu. 2 lata temu Kimetto został najszybszym debiutantem świata na tym dystansie, również w Berlinie uzyskał czas 2:04:16, zajmując drugie miejsce za bijącym wówczas rekord świata Wilsonem Kipsangiem Kiprotichem. Na swoim koncie Kimetto ma wygrane również w Tokio oraz Chicago.
W niedzielę w Berlinie odbędzie się jeden z najbardziej "rekordotwórczych" maratonów świata. Wśród faworytów znani biegacze: Dennis Kimetto, Emmanuel Mutai, Tsegaye Kebede. Wśród kobiet po rekord USA biegnie Amerykanka Shalane Flanagan.
40-letnia Paula Radcliffe, rekordzistka świata w maratonie, wystartowała po raz pierwszy od dwóch lat. W biegu ulicznym w Worcester City (Wielka Brytania) zajęła trzecie miejsce, uzyskując czas 35:49. Po wyścigu mówiła: "Wynik nie był najlepszy, zaczęłam za mocno, ale najważniejsze, że nie odczuwałam problemów ze stopą". Jej życiówka jest o ponad 5 minut lepsza.
Kenijczyk Bedan Karoki i Etiopka Aberu Kebede zwyciężyli w niedzielę w półmaratonie w amerykańskiej Filadelfii. Uzyskali znakomite wyniki - 59:21 oraz 1:08:39. W przypadku Kenijczyka jest to czwarty najlepszy tegoroczny czas na świecie.
W niedzielnym półmaratonie w Filadelfii 41-letnia Amerykanka Deena Kastor zajęła trzecie miejsce w z wynikiem 1:09:36. Pobiła tym samym rekord świata w kategorii K-40. Jej wynik jest lepszy niż rekord Polski we wszystkich kategoriach. Kastor to wciąż aktualna rekordzistka USA w maratonie
Podczas IAAF World Challenge w Rieti Karol Zalewski z wynikiem 31:93 ustanowił nieoficjalny rekord Polski w biegu na 300 m. Polak okazał się najlepszy na świecie, wyprzedzając Włocha Matteo Galvana oraz Estończyka Marta Niita. Adam Kszczot, mistrz Europy na 800 m dobiegł dopiero czwarty, a Adam Kuciapski zajął ósme miejsce. Wśród pań sukces odniosła Joanna Jóźwik, zajmując trzecie miejsce z czasem poniżej 2 minut (1:59:95).
Gatlin, wielokrotnie przyłapany na dopingu, powraca na szczyt. Doskonały sprinter, znany głównie jako jeden z największych koksiarzy, zwyciężył bieg na 100 m na mityngu Diamentowej Ligi w Brukseli. Dzięki temu uplasował się na pierwszej pozycji w klasyfikacji generalnej w tym sezonie. Reprezentant USA święcił triumfy również na 200 m w Brukseli. Na tym zakończył tegoroczny sezon.
Brytyjczyk triumfuje po wygranej Great North Run. Jednocześnie zaprzecza, że jego partner treningowy, Mike Kigen, pozwolił mu wygrać Great North Run. Dwukrotny olimpijczyk, mistrz świata i Europy, wyprzedził Kenijczyka pod koniec wyścigu, podczas którego rozmawiali. Kigen miał umożliwić Mo Farahowi wygraną w zawodach, dzięki czemu został pierwszym Brytyjczykiem, który zwyciężył Great North Run od 1985 roku.