Wiadomości

Etiopczyk Berhanu Legese (59:45) oraz Kenijka Cynthia Kosgei (70:52) zwyciężyli w półmaratonie w Berlinie. Czterech pierwszych mężczyzn pokonało barierę 60 minut.
Kenijczyk Daniel Wanjiru (59:51) oraz Etiopka Worknesh Degefa (67:14) zwyciężyli w półmaratonie w Pradze. Trzech mężczyzn pokonało barierę 60 minut, a pięć kobiet - 70 minut.
Kenijczyk Geoffrey Kamworor i jego rodaczka Agnes Tirop zostali mistrzami świata w przełajach. Drużynowo wygrała Etiopia. Zawody odbyły się w chińskim mieście Guiyang.
Etiopka Tirunesh Dibaba, rekordzistka świata na 5000 metrów, urodziła syna. W związku z ciążą biegaczka odpuściła poprzedni sezon startowy.
Maratończyk Mariusz Giżyński poprawił życiówkę w półmaratonie. Startując w holenderskim mieście Venlo, zajął 16 miejsce z czasem 1:04:15.
Emil Dobrowolski zwyciężył w półmaratonie w Dallas z czasem 1:04:41. Drugie miejsce zajął Jakub Nowak - 1:04:59.
Mistrz olimpijski na dystansie 1500 metrów, Kenijczyk Asbel Kiprop, podczas mityngu w Kenii ustanowił najlepszy tegoroczny wynik na świecie na dystansie 800 metrów - 1.44,4.
Podwójny mistrz świata i olimpijski na 5000 i 10 000 metrów, Brytyjczyk Mo Farah, wystartuje w niedzielnym półmaratonie w Lizbonie. Prawdopodobny jest atak na rekord świata.
Mistrzyni świata na 400 metrów z 2011 roku, Amantle Montsho z Botswany, została skazana na 2 lata zawieszenia za stosowanie niedozwolonego stymulantu - metaheksaminy.
W niedzielę w Iławie odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów i juniorów w biegach przełajowych. Największe polskie gwiazdy jednak nie wystąpią.