Wiadomości

Patrycja Włodarczyk zdobyła w australijskim Perth srebrny medal Mistrzostw Świata Weteranów w kategorii K-35 na dystansie 5000 metrów. Polka uzyskała czas 18:36.64.
W Australijskim Perth rozpoczęły się dziś Mistrzostwa Świata Weteranów w Lekkiej Atletyce. Pierwszego dnia Polacy Michał Bernardelli oraz Robert Celiński zdobyli medale w biegu przełajowym.
Prokuratura Regionalna w Warszawie umorzyła śledztwo w sprawie domniemanej korupcji w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Postępowanie dotyczyło potencjalnego ustawiania przetargów na wykonanie obiektów sportowych i zakończyło się umorzeniem z powodu braku dowodów.
Kenijczyk Julius Chepkwony (2:10:22) oraz jego rodaczka Priscah Jepleting (2:27:41) zwyciężyli w maratonie we włoskiej Wenecji.
Patrycja Bereznowska, Agata Matejczuk, Milena Grabska-Grzegorczyk, Monika Biegasiewicz i Aneta Rajda zdobyły złote medale w klasyfikacji drużynowej w 21. Mistrzostwach Europy w Biegu 24-godzinnym w Albi (Francja). Indywidualnie Polki zajęły kolejno 2., 3., 5., 7. i 24. miejsce.
Izabela Trzaskalska wygrała półmaraton w Krakowie z drugim w tym roku najlepszym wynikiem Polki na tym dystansie - 1:11:33. Szybsza w tym sezonie była tylko Katarzyna Kowalska, która wiosną w Pradze ustanowiła rekord kraju - 1:10:06.
Szymon Kulka zajął 2. miejsce w półmaratonie w Krakowie, uzyskując drugi wynik Polaka w tym roku na tym dystansie - 1:03:03. Zwyciężył Kenijczyk Hilary Kiptum Maiyo z czasem 1:02:59.
Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce odbędą się w 2017 w Białymstoku pod koniec lipca. Mistrzostwa w hali - w lutym w Toruniu. PZLA przedstawił projekt kalendarza biegowego na rok 2017.
Znany z polskich tras Kenijczyk Abel Kirui (2:11:23) oraz rekordzistka świata w półmaratonie, jego rodaczka Florence Kiplagat (2:21:32), zwyciężyli w maratonie w Chicago, piątym w tym roku z serii World Marathon Majors.
Kenijczyk Dickson Cherer (2:17:00) oraz Polka Agnieszka Gortel-Maciuk (2:35:41)  zwyciężyli w niedzielnym  maratonie w Poznaniu. Agnieszka zajęła w biegu bardzo wysokie, 6. miejsce w klasyfikacji open.