Wiadomości

IAAF oficjalnie zatwierdził nowy rekord świata na dystansie 3000 metrów z przeszkodami kobiet. Reprezentująca Bahrain, a pochodząca z Kenii Ruth Jebet uzyskała 27 sierpnia w Paryżu czas 8:52,78.
Ugandyjczyk Timothy Toroitich i Irlandka Fionualla McCormack zwyciężyli w crossie IAAF w Alcobendas na przedmieściach Madrytu w Hiszpanii. Zwycięzca uzyskał na trasie liczącej 10060 metrów czas 30:52, a zwyciężczyni 28:18 na 8060 metrów.
Sofia Ennaoui i Damian Rudnik zwyciężyli w Łodzi w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych w kategorii młodzieżowców, czyli zawodników poniżej 23 roku życia. Startowali także biegacze innych kategorii, a zawody posłużą do wyłonienia reprezentacji na Mistrzostw Europy w przełajach, które odbędą się w grudniu.
Australijczyk Patrick Tiernan i Amerykanka Karissa Schweizer zwyciężyli w Akademickich Mistrzostwach USA ligi NCAA w biegach przełajowych. To jeden z najtrudniejszych do uzyskania tytułów crossowych, zwykle trudniejszy niż wygranie mistrzostw Europy.
64-letni trener Henryk Olszewski został nowym prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Olszewski pracuje w PZLA od 1977 roku.
Biegający w barwach Kataru Marokańczyk Mohammed Al-Garni, mistrz Azji na 1500 metrów, został zdyskwalifikowany na cztery lata za odmowę poddania się badaniu antydopingowemu.
Kenijka Flomena Cheyeh (2:23:18) okazała się najszybsza w kobiecym maratonie rozegranym w japońskim mieście Saitama. Drugie miejsce zajęła Etiopka Amane Gobena (2:25:58), a trzecie Kenijka Monica Jepkoech (2:28:56).
Edwin Kibet Kiptoo z Kenii (2:13:19) oraz Tigist Girma z Etipii (2:32:4) zwyciężyli w upalnym maratonie rozegranym w Bejrucie. Starterem biegu był obecny prezydent IAAF, były rekodzista świata na 800 metrów, Brytyjczyk Sebastian Coe.
Kenijczyk Elisha Kipchirchir (2:10:44) oraz Etiopka Konjit Tilahun (2:37:56) zwyciężyli we francuskim maratonie z Nicei do Cannes. Wszystkie miejsca na podium zajęli biegacze oraz biegaczki z Etiopii i Kenii.
Legendarny biegacz etiopski, były rekordzista świata na 5000 i 10 000 metrów, Haile Gebrselassie, został wybrany prezesem Etiopskiego Związku Lekkiej Atletyki.