Wiadomości

Mo Farah, czterokrotny mistrz olimpijski na dystansach 5000 i 10 000 metrów, został w Wielkiej Brytanii uhonorowany tytułem rycerskim za zasługi dla kraju.
Nowy prezydent Etiopskiej Federacji Lekkiej Atletyki, Haile Gebrselassie, zapowiedział, że jego kraj wprowadzi dożywotnie kary już za pierwsze przewinienie dopingowe. Obecnie na świecie kara za to wynosi do 4 lat. Etiopia jest na liście krajów szczególnego ryzyka, w którym dochodzi do łamania przepisów antydopingowych.
W wieku 72 lat zmarł Etiopczyk Miruts Yifter, mistrz olimpijski z 1980 roku z Moskwy na dystansach 5000 i 10 000 metrów.
Irlandka Fionnuala McCormack (6km, 19:28) oraz Kenijczyk z belgijskim obywatelstwem, Isaac Kimeli (10km 29:26), zwyciężyli w zawodach przełajowych IRIS Cross Cup w Brukseli.
Wicemistrzyni świata na 5000 m, Hellen Obiri (33:29) oraz olimpijczyk z Rio, Charles Muneria (29:33) zwyciężyli w biegu przełajowym na 10 km rozgrywanym w Kenii, w ramach przygotowań do wiosennego sezonu.
Kenijczyk Cornelius Kangogo (28:19) i jego rodaczka Viola Jelegat Kibiwot (31:14) zwyciężyli w biegu na 10 km w Houllies we Francji. Zawody odbyły się po raz 45. i miały rangę Bronze Label IAAF.
31-letnia Amerykanka Morgan Uceny zakończyła karierę biegową. W 2011 była najszybsza na świecie na dystansie 1500 metrów kobiet, trzykrotnie zdobyła też mistrzostwo USA. W finale mistrzostw świata i Igrzysk Olimpijskich dwukrotnie upadła, zaprzepaszczając szanse na medal.
21-letnia Polka Sofia Ennaoui została na Sardynii mistrzynią Europy w przełajach w kategorii U-23, czyli biegaczek poniżej 23 roku życia. To pierwszy w historii złoty medal dla Polski w kobiecych begach przełajowych. 5. miejsce zajęła Katarzyna Rutkowska.
Rekordzistka świata w skoku o tyczce, Rosjanka Jelena Isinbajewa, została niespodziewanie szefową Rosyjskiej Agencji Antydopingowej. Isinbajewa na polu antydopingu na razie wsławiła się w tym, że zaprzeczyła istnieniu w Rosji nielegalnego wspomagania sportowców.
Karolina Nadolska (zajęła 5. miejsce w biegu ulicznym na dystansie 7,3 km, który odbył się w szwajcarskiej Genewie. Polka był najszybsza europejską zawodniczką, zwyciężyła Etiopka Helen Tola Bekele.