Wiadomości

Emil Dobrowolski z czasem 1:04:17 zwyciężył w półmaratonie w Nowym Orleanie w USA. Trzecie miejsce z wynikiem 1:06:52 zajął Jakub Nowak.
Aktualny wicemistrz olimpijski w maratonie, dwukrotny Mistrz Świata na tym dystansie Abel Kirui z Kenii będzie gwiazdą PZU Gdynia Półmaratonu, który odbędzie się 20 marca 2016 r. Rekord życiowy Kenijczyka na królewskim dystansie to 2:05:04, a w półmaratonie 1:00:11.
Etiopczyk Feyisa Lilesa (2:06:56) oraz Kenijka Helah Kiprop (2:21:27, rekord trasy) zwyciężyli w pierwszym tegorocznym maratonie z serii Majors - Tokio.
Podczas niedzielnego półmaratonu w Wiązownie Szymon Kulka (1:03:39, trzecie miejsce) uzyskał minimum na mistrzostwa świata w półmaratonie. Izabela Trzaskalska zwyciężyła wśród kobiet z najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce - 1:12:56.
Jedna z najlepszych biegaczek średniodystansowych na średnich dystansach, wielokrotnie ścigająca się z Polkami Ukrainka Anna Miszczenko, została zawieszona na 2 lata za doping, a jej wszystkie wyniki od roku 2012 anulowane.
Mateusz Borkowski ustanowił w Spale rekord Polski juniorów w biegu na 1500 metrów - 3:45,83. Poprzedni rekord należał od ponad 40 lat do Krzysztofa Wesołowskiego i wynosił 3:52,3.
Brytyjczyk Mo Farah łatwo zwyciężył w Glasgow w biegu na 3000 metrów, pokazując, że po porażce w styczniowym biegu przełajowym wraca do formy. Wynik Faraha na mecie to 7:39,55.
Po wspaniałym finiszu Polka Sofia Ennaoui na mityngu w Glasgow zajęła drugie miejsce w biegu na 3000 metrów z czasem 8:49,07. Jest to jej nowa życiówka i minimum na mistrzostwa świata, a także najlepszy wynik w Europie! Szóste miejsce z czasem 8:50,75 zajęła Renata Pliś.
Adam Kszczot niepokonany tej zimy! Tym razem zwyciężył na 800 metrów w mityngu w Glasgow z wynikiem 1:46,23. To jego czwarte zwycięstwo halowe z rzędu.
Szwed Andreas Kramer pobił w środę w Sztokholmie 17-letni halowy rekord Europy juniorów w biegu na 800 metrów, osiągając czas 1:47,85. Poprzedni rekord należał do Holendra Brama Soma i wynosił 1:48,39.