Wiadomości

Mistrz olimpijski reprezentujący Grenadę, Kirani James, podczas mityngu w Drake Relays w Des Moines, USA, osiągnął czas 44,08 na 400 metrów. To najlepszy wynik na świecie w tym roku.
Pierwszy nie-Afrykanin poniżej 27 minut na dychę, Amerykanin Chris Solinski, zakończył karierę. Jego życiówki na 5000/10 000 metrów to 12:55,53 i 26:59,60. Chris był znany ze swojej wyjątkowo wielkiej jak na biegacza długodystansowego postury.
38-letni Felix Sanchez z Dominikany, dwukrotny mistrz olimpijski na dystansie 400 metrów przez płotki, ogłosił zakończenie kariery.  Pierwsze sukcesy osiągnął w 1999, a w 2012, w wieku 34 lat, zdobył jeszcze złoty medal olimpijski.
Japoński amator Yuki Kawauci zwyciężył w maratonie w Zurychu z czasem 2:12:04. Był to jego czwarty maraton w tym roku.
Kenijczyk Eliud Kipchoge wygrał maraton w Londynie w czasie 2:03:05, tylko 8 sekund wolniejszym niż rekord świata. Wśród kobiet najmocniejsza była jego rodaczka Jemima Sumgong - 2:22:58.
Artur Kozłowski został mistrzem Polski w maratonie, wygrywając bieg w Warszawie w czasie 2:11:54 i wypełniając minimum olimpijskie. Srebrny medal zdobył Henryk Szost (2:12:40), a brązowy Błażej Brzeziński (2:17:41).
Kenia wprowadziła nowe prawo antydopingowe. Za stosowanie niedozwolonych środków lub unikanie kontroli sportowcom grozi grzywna i kara roku więzienia. Dostawcy dopingu są zagrożeni karą grzywny i trzech lat więzienia. Wprowadzenie nowego prawa było jednym z zaleceń Światowej Agencji Antydopingowej.
Etiopczyk Lemi Haile, zeszłoroczny zwycięzca Orlen Maratonu, zwyciężył w słynnym maratonie w Bostonie z czasem 2:12:45. Wśród kobiet najszybsza była Etiopka Atsede Baysa - 2:29:19.
Monika Stefanowicz zajęła 4. miejsce w 31. Haspa Marathon Hamburg po raz drugi wypełniając minimum PZLA na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Czas 2:28:26 to nowy rekord życiowy Polki.
Agnieszka Mierzejewska zajęła 2. miejsce w DOZ Maratonie Łódź z PZU z czasem 2:32:04. Jako pierwsza Polka na mecie zdobyła tym samym tytuł Mistrzyni Polski w maratonie.