Wiadomości

40-letni Kim Collins z Wysp St. Kitts i Nevis przebiegł na mityngu w niemieckim Bottrop 100 metrów w czasie 9,93. To rekord świata weteranów, pierwszy w historii bieg 40 latka poniżej 10 sekund oraz rekord życiowy zawodnika.
Iwona Lewandowska wygrała w Bielsku-Białej mistrzostwa Polski na 10 km na ulicy z czasem 33:45. Drugie miejsce zajęła Izabela Trzaskalska (34:05), a trzecie Anna Celińska (35:46). Mistrzostwa odbyły się w ramach 24. Biegu Fiata.
Paulina Kaczyńska wygrała bieg na 5000 metrów w brytyjskim Watford z czasem 15:39,04. 7. miejsce zajęła Dominika Nowakowska - 16:21,13, a w biegu męskim 17. był Damian Kabat - 14:11,73.
Matylda Kowal zajęła trzecie miejsce na dystansie 3000 m  przeszkodami w belgijskim Oordegem i z czasem 9:40,39 wypełniła minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.
26 maja w St. Poelten w Austrii Ewa Swoboda zajęła 2 miejsce w biegu na 100 metrów w czasie 11,18. To najlepszy wynik polskiej biegaczki od 30 lat, rekord Polski juniorek oraz minimum na Igrzyska Olimpijskie. Wynik daje Ewie trzecie miejsce na liście najlepszych polskich biegaczek w historii 100 metrów.
Dominika Napieraj zajęła 4. miejsce w prestiżowym biegu ulicznym Great Manchester Run na dystansie 10 km z nowym rekordem życiowym 32:22. Wynik ten jest tylko o 13 sekund gorszy niż rekord Polski Karoliny Jarzyńskiej.
Katarzyna Rutkowska z Podlasia Białystok (34:25,71) i Tomasz Grycko z UKS Bliza Władysławowo (29:19;56) zostali mistrzami Polski na 10 000 metrów. Pięciu pierwszych mężczyzn zeszło poniżej bariery 30 minut. Zawody odbyły się w Białogardzie.
Oficjalne wyniki półmaratonu w Poznaniu zostaną podane z opóźnieniem po tym, jak badania antydopingowe wykazały u jednego z zawodników obecność zakazanej substancji. Nieznane jest jeszcze nazwisko ani płeć osoby złapanej.
W Addis Abebie w wieku 69 lat zmarł słynny etiopski trener Woldemeskel Kostre. Przez 30 lat pełnił funkcję trenera reprezentacji Etiopii. Pod swoją opiekę miał m.in. rekordzistów świata Haile Gebrselassie, Kenenisę Bekele czy Tirunesh Dibabę.
Kenijczyk Dominic Kangor (2:11:45) i Etiopka Shitaye Gemechu (2:38:40) zwyciężyli w maratonie, który odbył się w stolicy Łotwy, Rydze.