Wiadomości

Marcin Lewandowski i Adam Kszczot podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu uzyskali swoje najlepsze w tym sezonie wyniki na dystansie 800 metrów. Marcin zajął 7. miejsce z czasem 1:43,73 (0,01 s wolniej od życiówki), a Adam Kszczot 8. - 1:43,76 (0,43 s od życiówki).
Sofia Ennaoui pobiła w Paryżu rekord Polski U-23, czyli zawodniczek poniżej 23. roku życia, zajmując 8. miejsce w biegu na 1500 metrów z czasem 4:01,00 - swoją nową życiówką.
Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Paryżu Ruth Jebet poprawiła o ponad 6 sekund rekord świata na 3000 m z przeszkodami kobiet, wygrywając bieg z czasem 8:52,78. Poprzedni rekord należał do Rosjanki Gulnary Gałkiny i wynosił 8:58,81. Jebet to Kenijka, która obecnie reprezentuje Bahrain.
Podczas czwartkowego mityngu Diamentowej Ligi w Lozannie Marcin Lewandowski ustanawia rekord Polski na dystansie 1000 metrów, czasem 2:14,30. Poprzedni rekord wynosił 2:15,72 i należał do Adama Kszczota.
Brytyjczyk Mo Farah zwyciężył w olimpijskim finale biegu na 5000 metrów i tym samym obronił tytuł na tym dystansie, a wcześniej także na 10 000 metrów, zdobyty cztery lata temu w Londynie. Czas na mecie to znakomite 13:03,30, z ostatnim kilometrem pokonanym w 2 minuty i 23 sekundy!
Joanna Jóźwik zajęła 5. miejsce w olimpijskim finale biegu na 800 metrów, z czasem 1:57,37. Rekord Polski wynosi 1:56,95 i w wywiadzie po biegu Polka zapowiedziała jego poprawienie.
Joanna Jóźwik po fantastycznym finiszu wygrała swój bieg półfinałowy z czasem 1:58,93 i awansowała do sobotniego finału olimpijskiego w biegu na 800 metrów kobiet.
Polka Sofia Ennaoui zajęła 10. miejsce w finale olimpijskim na 1500 metrów z czasem 4:14,72. Zwyciężyła Kenijka Faith Kipyegon - 4:08,92.
Marcin Lewandowski zajął 6. miejsce w finałowym biegu na 800 metrów mężczyzn z czasem 1:44,20. Zwyciężył Kenijczyk David Rudisha - 1:42,15, drugi był Algierczyk Taoufik Makloufi - 1:42,61, a trzeci Amerykanin Clayton Murphy - 1:42,93.
Sofia Ennaoui awansowała do środowego finału na dystansie 1500 metrów kobiet dzięki czasowi 4:05,29. Z rywalizacji odpadły dwie pozostałe Polki: Angelika Cichocka oraz Danuta Urbanik.