Wiadomości

Iwona Lewandowska-Bernardelli z czasem 2:29:37 zajęła 7. miejsce w maratonie w japońskiej Osace. Wygrała Japonka Risa Shigetomo - 2:24:22. Czas Iwony jest najlepszym w tym roku wynikiem w Polsce na tym dystansie.
Podczas mityngu w Bostonie reprezentantki USA ustanowiły najlepszy w historii wynik w nietypowej sztafecie 1600-1200-800-400 metrów. Ich czas to 10:40,31. Na tym dystansie nie notuje się oficjalnych rekordów świata.
Mateusz Borkowski (1:48,65) zajął 2. miejsce w biegu na dystansie 800 metrów podczas mityngu w Wiedniu.
Jeden z najsłynniejszych biegów ultra na świecie - Comrades Marathon w RPA - będzie miał trasę o ok. kilometr krótszą niż w ostatnich latach. Dystans biegu z Durbanu do Pietermaritzburga wyniesie 86,73km, podczas gdy w 2015 było to 87,72 km.
Mariola Ślusarczyk z czasem 36:56 zwyciężyła w biegu na 10 kilometrów rozegranym przy okazji maratonu w hiszpańskim mieście Tarragona, w pobliżu Barcelony. 27-letnie Polka jest aktualną brązową medalistką mistrzostw Polski na 3000 metrów z przeszkodami.
Kenijczyk Emmanuel Korir uzyskał w USA najszybszy czas w historii w hali na nietypowym dystansie 600 metrów - 1:14,97. Bieg rozegrano na wysokości, w Albuquerque w Nowym meksyku.
Kenijczyk Peter Cheruiyot Kirui (1:00:56) i jego rodaczka Antonina Kwambai (1:09:49) zwyciężyli w półmaratonie w Santa Pola w Hiszpanii, w pobliżu Alicante.
Kenijczyk Dominik Ondoro (2:12:05) i Etiopka Meskerem Wondimagegn (2:30:18) zwyciężyli w maratonie w Houston w USA.
Aweke Ayalew z Bahrajnu (pochodzący z Etiopii, 31:36 na 10,8 km) oraz Etiopka Senbere Tenferi (25:52, 8,1 km) zwyciężyli w kolejnym crossie IAAF - Italica w Sevilli.
Amerykanin pochodzący z Kenii, Leonard Korir (61:14) i Kenijka Veronikah Wanjiru (67:58) zwyciężyli w półmaratonie w amerykańskim Houston.