Wiadomości

Amerykanin Dathan Ritzenhein (28:06) i Etiopka Tirunesh Dibaba (31:03) wygrali bieg na 10 km w brytyjskim Manchesterze - Great Manchester Run.
Rafał Omelko wygrał bieg na 400 metrów podczas mityngu w Forbach, uzyskując czas 45,23, dający 5. miejsce w historii polskiego biegu na tym dystansie. Zwyciężyła także Justyna Święty, w czasie 51,96. Oboje uzyskali minima na mistrzostwa świata w Londynie.
Iwona Bernardelli (2:34:46) zajęła szóste, a Monika Stefanowicz (2:38:33) ósme miejsce w maratonie w kanadyjskiej Ottawie.
Arkadiusz Gardzielewski (2:13:42) zajął szóste, Mariusz Giżyński (2:15:15) siódme, a Henryk Szost 2:17:48) dziewiąte miejsce w maratonie w Ottawie. W ramach biegu odbyły się wojskowe mistrzostwa świata w maratonie, które Polacy wygrali drużynowo.
Biegacz górski Kilian Jornet pobił rekord wejścia na Mount Everest bez butli tlenowych i lin poręczowych. Dojście z bazy na wysokości 5100 m npm na szczyt zajęło mu 26 godzin. W ostatniej fazie zmagał się z problemami żołądkowymi, poza tym wszedł i zszedł ze szczytu w dobrej formie.
Kenijczyk Alex Korio (28:12) i Kenijka Irene Cheptai (31:51) zwyciężyli w mocno obsadzonym biegu na 10 km, rozegranym w Bengaluru, trzecim co do wielkości mieście Indii.
Kenijka Yvonne Jelagat (1:08:19) i jej rodak Wilfred Kimitei (1:00:54) zwyciężyli w półmaratonie w Karlowych Warach.
Beth Potter (32:04,63) i Andy Vernon (28:21,15) zwyciężyli w mistrzostwach Wielkiej Brytanii na 10 000 metrów, które odbyły się w Londynie.
Anthony Whiteman poprawił o prawie 3 sekundy rekord świata weteranów na dystansie 800 metrów w kategorii M-45. Brytyjczyk osiągnął czas 1:51,3 podczas mityngu w Solihull w Wielkiej Brytanii. Jego życiówka pochodzi z roku 2000 i wynosi 1:45,81.
Etiopka Bekelech Daba (2:31:22) i Kenijczyk Joseph Kyengo Munywoki (2:12:14) zwyciężyli w niedzielnym maratonie w Rydze. Valerijs Zolnerovics czasem 2:14:23 ustanowił rekord Łotwy.