Wiadomości

Francuz Pierre-Ambroise Bosse, mistrz świata na 800 metrów, został pobity przez trzech nieznanych sprawców. Doznał poważnego urazu twarzy i w związku z tym zakończył sezon startowy. Bosse nie poinformował o innych szczegółach wydarzenia.
Etiopczyk Fikadu Debele (2:17:27) i Peruwianka Gladys Tejeda (2:36:15) zwyciężyli w maratonie w Mexico City. Bieg odbywa się na wysokości 2250 metrów nad poziomem morza, stąd relatywnie słabe czasy.
Kontrowersyjna biegaczka z RPA, Caster Semenya, pobiła w Berlinie nieoficjalny rekord świata na dystansie 600 metrów, uzyskując czas 1:21,77. To znakomity czas, pokazujący, że ma ona potencjał do uzyskania rekordu świata na dystansie 800 metrów, jeśli przepisy dotyczące poziomu testosteronu nie zostaną zmienione.
Marcin Lewandowski zajął 9. miejsce w biegu na dystansie 1500 metrów podczas Diamentowej Ligi w Zurychu z wynikiem 3:36,02. To czas o 2 sekundy słabszy niż jego niedawny rekord Polski. Zwyciężył Kenijczyk Timothy Cheruiyot - 3:33,93.
W swoim ostatnim starcie na bieżni Brytyjczyk Mo Farah zwyciężył bieg na 5000 metrów podczas Diamentowej Ligi w Zurychu, osiągając czas 14:06,05. Na drugim i trzecim miejscu zaledwie 0,04 sekundy za nim finiszował Amerykanin Paul Chelimo - zdyskwalifikowany potem za przepychankę - oraz Etiopczyk Muktar Edris, który pokonał Faraha podczas mistrzostw świata w Londynie.
W niedzielę 27 sierpnia w Siedlcach zostaną rozegrane 6. Mistrzostwa Polski w biegu na 5 km na ulicy. Impreza odbędzie się w ramach Biegu Siedleckiego Jacka.
W Tajpej na Tajwanie w środę rozpoczęła się 29.Uniwersjada - zawody studentów z całego świata. W zawodach wystąpi silna polska drużyna, m.in. Rafał Omelko na 400 metrów, Grzegorz Kalinowski na 1500 metrów czy Małgorzata Hołub na 400 metrów.
Karpacz został gospodarzem Mistrzostw Świata w Długodystansowym Biegu Górskim w roku 2018. Zawody odbędą się na Śnieżce 24 czerwca 2018.
Adam Kszczot zajął 2 (1:45,28), a Marcin Lewandowski 3 (1:45,33) miejsce w biegu na 800 metrów podczas niedzielnych zawodów Diamentowej Ligi w Birmingham. Zwyciężył Botswańczyk Nigel Amos (1:44,50).
Kobieca sztafeta 4x400 metrów z naszego kraju zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata w Londynie z czasem 3:25,41. Polki biegły w składzie: Małgorzata Hołub, Iga Baumgart, Aleksandra Gaworska, Justyna Święty. Zwyciężyły Amerykanki - 3:19,02.