87. PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn i jeden murowany faworyt

Autor: Jakub Karasek • 21.04.2017

Artur Kozłowski Fot. PAP

Już w najbliższą niedzielę Artur Kozłowski będzie bronił tytułu Mistrza Polski w Maratonie. Fot. PAP

Już w ten weekend w ramach Orlen Warsaw Marathon odbędą się 87. PZLA Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn. Murowanym faworytem do złota jest ubiegłoroczny zwycięzca imprezy – Artur Kozłowski.

W ubiegłym roku Artur Kozłowski zaskoczył wielu kibiców wygrywają Orlen Warsaw Marathon. Autor 12. wyniku w historii polskiej lekkiej atletyki w maratonie pokonał nie tylko faworyzowanego rekordzistę kraju Henryka Szosta, ale także wszystkich rywali z Afryki, sprawiając ogromną niespodziankę kibicom, a sobie zapewniając tytuł Mistrza Polski i paszport olimpijski. Kozłowski ponownie wystartuje w imprezie Orlenu w tym roku i spośród polskich zawodników będzie na papierze zdecydowanie najmocniejszym. Patrząc na listę startową, tylko zupełnie niespodziewany obrót spraw mógłby pozbawić go złotego medalu 87. PZLA Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn.

Ciekawa rywalizacja zapowiada się za plecami naszego olimpijczyka z Rio de Janeiro. Teoretycznie do walki o medale powinni włączyć się Piotr Pałka i Przemysław Dąbrowski. Ten pierwszy to dwukrotny medalista Mistrzostw Polski w maratonie, legitymujący się rekordem życiowym na poziomie 2:19:31, osiągniętym jednak w 2012 r. Młodszy o 5 lat Dąbrowski ma życiówkę tylko o 39 sekund słabszą, ale za to znacznie świeższą, bowiem ustanowioną w ubiegłym roku właśnie podczas Orlen Warsaw Marathon, do tego przez ostatni rok utrzymuje formę na stabilnym wysokim poziomie. Wydaje się zatem, że to jemu powinien przypaść srebrny medal.

Niewykluczone, że do walki o podium włączy się jeszcze któryś z 23 pozostałych zgłoszonych zawodników. Na pewno ciekawym nazwiskiem na liście jest niesamowity 52-letni Piotr Pobłocki, który ledwie 2 tygodnie temu biegł maraton w Gdańsku i zajął 3. miejsce uzyskując czas 2:34:42. Jeśli tylko stanie na starcie odpowiednio wypoczęty, młodsi rywale powinni mieć go na oku.

Pełna lista zawodników zgłoszonych do 87. PZLA Mistrzostw Polski w Maratonie Mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger