Barefoot – skarpety wytrzymalsze niż stal

barefoot-socks

Nurt biegania naturalnego odchodzi nieco w zapomnienie. Mimo to niedawno powstały niezwykłe skarpety biegowe Barefoot.

barefoot

Firma Barefoot stworzyła skarpety, które umożliwiają naturalne stawianie stóp, bez jakichkolwiek ograniczeń, a przy tym oferują większe bezpieczeństwo, niż byśmy biegali zupełnie boso. Co więcej, w tych skarpetach można biegać bez obawy, że się zaraz przetrą. Tak przynajmniej twierdzi producent.

W czym tkwi tajemnica Barefoot? Oczywiście w materiale o nazwie dyneeme, z którego zostały wykonane. Dyneema to włókno sztuczne z polietylenu, które charakteryzuje się olbrzymią wytrzymałością. Tego mocnego włókna w skarpetach jest aż 46,5 %. Dodatkowo w przeciwieństwie do kevlaru, jest bardziej miękka i przyjemniejsza w dotyku, więc lepiej się sprawdza przy kontakcie ze skórą. Niestety producent nie podaje, że dyneema posiada też pewne wady.

barefoot-socks1

W przypadku przetarcia, włókno z dyneemy traci swoją wytrzymałość znacznie bardziej, niż przy takim samym uszkodzeniu np. włókna nylonowego.

Cena tych wyjątkowych skarpet jest wysoka i wynosi 50 $, nie jest to jednak cena kosmiczna, jeśli porównamy ją do skarpety kompresyjnych.

Czy zdarza Ci się biegać boso?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger