Bohaterowie #biegamdobrze: „Działalność charytatywna zawsze mnie pociągała”

Autor: Redakcja • 21.12.2016

20160619_1122201

Joanna Kowalska trenuje raptem od 1,5 roku, ale już zdążyła poznać bieganie od strony charytatywnej. W 12. Półmaratonie Warszawskim już po raz drugi wystartuje w ramach akcji #biegamdobrze.

Wszystko zaczęło się w 2015 roku od zapisania na bieg Men Expert Survival Race. Jak mówi Asia: „dla zabawy”. – Okazało się, że ma to być 10, a nie 5km. Wiedziałam, że bez treningu nie przebiegnę tego dystansu. Miałam 1,5 miesiąca na zdobycie formy. Udało się. Po biegu byłam z siebie dumna i postanowiłam pozostać przy tej aktywności – tłumaczy biegaczka.

Dlaczego właśnie bieganie? – To świetny sport właśnie dla zabieganych. Przychodzę do domu, zakładam odpowiednie ciuchy i za pięć minut jestem na treningu, a za ok godzinę już z powrotem w domu. Zmęczona i szczęśliwa – mówi Asia – Ponadto bieganie pomogło mi rzucić papierosy. W święta minie pół roku, jak nie palę!

Bieganie charytatywne

Asia bardzo szybko poznała ideę biegania charytywnego. Pierwszy raz w ramach akcji #biegamdobrze wystartowała w 11. Półmaratonie Warszawskim, zbierając pieniądze dla Fundacji Dzeci Niczyje (obecnie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę). – Działalność charytatywna zawsze w jakiś sposób mnie pociągała. Tu podano mi na tacy możliwość wykazania się.

W 12. Półmaratonie Warszawskim biegnie dla Synapsis, w kolejnym planuje dla Spartanie Dzieciom. – Na pewno zawsze wybiorę fundację wspierającą dzieci. Dlaczego? Nie mogę patrzeć na biedne, chore i cierpiące dzieci. One są takie niewinne.

Asia ma również ambitne plany dotyczące wynku. – Chciałabym poprawić swój rekord z BMW Półmaratonu Praskiego (1:36:19), ale jeśli się nie uda, nie szkodzi, będą następne biegi – podkreśla.

– Maraton Warszawski też pobiegnę. Czy w akcji #biegamdobrze? Nie obiecuję, ale 13. Półmaraton Warszawski, na pewno tak!

Zbiórkę Asi możesz wesprzeć TUTAJ

Czym jest #biegamdobrze?

#BiegamDobrze to pierwszy biegowy projekt w kraju, który oparty jest na modelu aktywnej charytatywności. Towarzyszy on największym imprezom sportowym organizowanym przez Fundację Maraton Warszawski. Uczestnicy akcji zebrali już wspólnie ponad 1000 000 zł na cele dobroczynne! Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na stronę maratonwarszawski.com lub polmaratonwarszawski.com.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger