Już w sobotę warszawski Ekiden wystartuje po raz 13.!

Autor: Jakub Karasek • 12.05.2017

ekiden-sportografia

XIII Ekiden odbędzie się już w ten weekend w Parku Szczęśliwickim. Fot. Sportografia.pl

W najbliższy weekend Park Szczęśliwicki w Warszawie będzie gościł największy w Europie maraton sztafet. W sobotę i niedzielę łącznie niemal 800 6-osobowych drużyn będzie rywalizować w XIII Ekidenie.

Stołeczny Ekiden to impreza, na którą co roku z utęsknieniem czekają miłośnicy rywalizacji drużynowej. W zawodach udział biorą kluby i stowarzyszenia biegowe, drużyny firmowe, a także po prostu grupy znajomych, którzy chcą wspólnie zmierzyć się z dystansem 42,195 km. Każda drużyna składa się z 6 biegnących osób, które kolejno pokonują zmiany o następującej długości: 7,195 km, 10 km, 10 km, 5 km, 5 km, 5 km.

ekiden-medale

Ekiden to nie tylko rywalizacja sztafet, ale także sposób na integrację i aktywne spędzenie wolnego czasu w doborowym gronie. Fot. Sportografia.pl

Impreza kolejny rok z rzędu odbędzie się w Parku Szczęśliwickim. W zawodach chęć udziału zgłosiło niemal 800 drużyn, dlatego dla komfortu uczestników i ze względu na przepustowość trasy, rozegrane zostaną aż 4 tury biegów. Wystartują one kolejno w sobotę o 9:00, o 14:00 i w niedzielę również o 9:00 i 14:00. Biuro Zawodów również zlokalizowane będzie w Parku Szczęśliwickim. W piątek jest czynne w godzinach 14-19, zaś w sobotę będzie pracowało od 8 do 18. Drużyny spoza Warszawy będą miały możliwość odebrania pakietów również w niedzielę, pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia na adres: info@maratonwarszawski.com.

Drugi rok z rzędu Ekiden jest objęty akcją #BiegamDobrze. Przy dokonywaniu zapisów zawodnicy mogli wybrać charytatywną ścieżkę biegu i wesprzeć jedną z 5 fundacji: Fundacja Spartanie Dzieciom, Amnesty International, Rak’n’Roll, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę i Fundacja SYNAPSIS. Na bieg z pomarańczowym numerem startowym zdecydowało się 79 drużyn, które zebrały już prawie 100 tysięcy złotych dla wszystkich organizacji.

Najważniejsze informacje dla startujących w XIII Ekidenie można znaleźć na stronie internetowej zawodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger