fbpx
Krwawa Pętla Bike and Run - Bieganie rzuca wyzwanie

Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

Krwawa Pętla Bike and Run (14 czerwca 2014) – zasady gry

Krwawa Pętla Bike and Run 2014. Rys. Krzysztof Dołęgowski

 

Rys. Krzysztof Dołęgowski

Krwawa Pętla to impreza w formule Bike and Run, gdzie czteroosobowy zespół ma do dyspozycji 3 rowery i zawsze jeden z uczestników wyścigu musi biec. Do pokonania 250 kilometrów dookoła Warszawy, po szlakach turystycznych, wydmach, szosach, lasach. Zespoły same obierają strategię, ustalają zmiany. Ważne, żeby wszyscy poruszali się razem i zdołali wyrobić się w 24 godziny. Przedstawiamy regulamin Krwawej Pętli Bike and Run, która odbędzie się 14 czerwca 2014 roku.

1. Krwawa Pętla Bike and Run jest wydarzeniem organizowanym przez Fundację „Maraton Warszawski” – wydawcę miesięcznika BIEGANIE.

2. Termin: 14 czerwca, start: godz. 10:00.

3. Start: pętla ZTM „Międzylesie” w Warszawie.

4. Czas trwania: 24 godziny.

5. Typ imprezy: bike&run.

6. Uczestnicy: zespoły maksymalnie 4-osobowe; każdy zespół ma do dyspozycji liczbę rowerów równą liczbie członków zespołu minus 1. Zespół nie może liczyć mniej niż 2 osoby. Aby być sklasyfikowanym zespół musi rozpocząć i ukończyć zawody w takim samym składzie.

7. Drużyny pokonują trasę w taki sposób, że w każdym momencie przynajmniej jeden zawodnik porusza się pieszo (biegiem, marszem).

8. Niedozwolone jest holowanie, podwożenie i inne fizyczne wspomaganie osoby biegnącej.

9. Zmiany rowerowo-biegowe mogą być dokonywane w dowolnym momencie.

10. Dozwolone jest korzystanie z dowolnego systemu nawigacji (mapy, GPS, itd.) pod warunkiem niekorzystania ze zorganizowanej pomocy osób trzecich (spoza składu drużyny).

11. Każda drużyna samodzielnie dba o własny prowiant. Dozwolone jest korzystanie ze sklepów i innych punktów sprzedaży znajdujących się po drodze.

12. Na starcie każdy zespół otrzymuje kartę kontrolną, która zawiera punkty, które należy „zaliczyć” po drodze. Zaliczenie polega na zrobieniu zespołowego zdjęcia drużynie w określonym punkcie.

13. Na trasie będzie znajdować się kilka nieopisanych na karcie kontrolnej punktów sędziowskich, które będą specjalnie oznaczone, i w których zespół również musi zameldować się w komplecie.

14. Zaliczenie tych punktów polega również na wykonaniu przy punkcie zdjęcia zespołu. Punkty sędziowskie będą umieszczone w samochodach zaparkowanych bezpośrednio przy szlaku i oznaczonych plakatem z logotypem Krwawej Pętli umieszczonym za przednią szybą.

15. Każda drużyna ma 24 godziny na pokonanie trasy. Równo po 24 godzinach od startu trasa zostanie zamknięta, a zespoły znajdujące się na trasie kontynuują poruszanie się na trasie na własną rękę i wyłącznie dla przyjemności.

16. Po drodze znajdują się kontrolne punkty pomiaru czasu – w ok. 1/4 dystansu, ½ oraz ¾ dystansu. Zespoły, które przekroczą limit czasu (6 godzin dla pierwszego punktu, 12 dla drugiego i 18 dla trzeciego) automatycznie tracą możliwość oficjalnego ukończenia rywalizacji.

17. Trasa, którą należy pokonać, jest trasą Warszawskiej Obwodnicy Turystycznej PTTK i jest odpowiednio oznaczona w terenie. Obowiązkiem uczestników Krwawej Pętli jest samodzielne zapoznanie się z trasą WOT.

18. Organizator imprezy nie ponosi odpowiedzialności za niewłaściwe oznaczenie trasy lub jego brak w niektórych miejscach.

19. Uczestnicy imprezy są zobowiązani do przestrzegania ogólnych przepisów prawa.

20. Nagrody: pierwsza drużyna na mecie – puchar przechodni; wszystkie drużyny, które ukończą zawody w czasie 24 godzin – certyfikaty i koszulki „finisher”.

21. Kierunek biegu zostanie wylosowany w przeddzień imprezy i podany do wiadomości uczestników na 15 minut przed startem.

22. Każdy zespół musi posiadać ze sobą własny prowiant (jedzenie i napoje), sprzęt do nawigacji (wedle uznania), naładowane telefony komórkowe w liczbie odpowiadającej liczbie zawodników w teamie, lampy czołówki w liczbie takiej samej jak liczba zawodników w zespole, sprzęt do naprawy rowerów oraz aparat fotograficzny.

23. Wyposażenie zalecane – odzież na zmianę oraz środki opatrunkowe.

24. Organizator nie zapewnia żadnego serwisu ani pomocy na trasie imprezy.

25. Po zakończeniu zawodów każdy zespół musi udostępnić organizatorowi komplet zdjęć ze wszystkich punktów kontrolnych. Brak dokumentacji dowolnego punktu oznacza niezaliczenie Krwawej Pętli.

26. Zgłoszenia przyjmowane będą pod adresem: promocja@magazynbieganie.pl

27. Wpisowe wynosi 100 zł od drużyny. W ramach wpisowego każdy zawodnik, który ukończy Krwawą Pętlę Bike and Run otrzyma koszulkę FINISHER, a pozostali uczestnicy pamiątkowe koszulki otrzymają pocztą. W przypadku ukończenia rywalizacji regulaminowym czasie – certyfikaty ukończenia Krwawej Pętli. Wpisowe należy wpłacać na konto Fundacji „Maraton Warszawski” Bank BPH – 77 1060 0076 0000 3200 0132 8704 z dopiskiem: Krwawa Pętla oraz nazwa zespołu.

28. W rywalizacji weźmie udział jedynie 10 zespołów, które jako pierwsze zgłoszą się do startu i dokonają opłaty startowej.

Przeczytaj więcej o Krwawej Pętli:

Krwawa Pętla Bike and Run – 14 czerwca
Krwawa Pętla Bike and Run 2013 – podsumowanie
Krwawa Pętla Bike and Run – tylko jednemu zespołowi udało się pokonać całą trasę (relacja foto i wideo)

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magda Ostrowska-Dołęgowska

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Mamy za sobą 9. już edycję lubianego i cenionego cyklu biegów przełajowych w mieście, czyli CITY TRAIL. Jakie zmiany czekają imprezę w związku z zakończeniem współpracy z Nationale-Nederlanden? Jakie było ostatnie pół roku? Ilu zawodników […]

Od Grand Prix Poznania do Grand Prix CITY TRAIL, czyli prawie dekada pięknej trailowej przygody w 10 miastach w Polsce

Pęcherze na stopach nie są niczym niezwykłym. Zapewne każdy borykał się z taką przypadłością przynajmniej raz. Medycyna ludowa zna wiele sposobów na pozbycie się pęcherzy. Nie wszystkie są polecane przez współczesną medycynę. Skąd się biorą […]

Jak szybko usunąć odciski i pęcherze ze stóp? Domowe sposoby na bolesne rany

Jak zakochać się w sporcie od najmłodszych lat? Czy bieganie to sport indywidualny? Kto najlepiej motywuje do bycia aktywnym? Czy grywalizacja ma sens? Czym jest ruch #długodystansZDROWI? Jak wygląda w praktyce employer branding i dlaczego […]

Sport mam we krwi od dzieciństwa, a o zdrowiu myślę długodystansowo. Ada Stykała. Ruch #długodystansZDROWI

Konkurs rzutu młotem z udziałem największych gwiazd tej konkurencji będzie głównym punktem tegorocznej odsłony Memoriału Czesława Cybulskiego. Na Stadionie POSiR Golęcin nie zabraknie również rywalizacji na bieżni i skoczniach. Od środy 24 kwietnia można kupować […]

Memoriał Czesława Cybulskiego już 23 czerwca! Rusza sprzedaż biletów

Jak wygląda proces projektowania nowych butów biegowych? Jakie czynniki trzeba w nim uwzględnić? Co wyróżnia najbardziej zaawansowane modele i w którym kierunku może pójść rynek butów biegowych w kolejnych latach? O tym i wielu innych […]

Rohan van der Zwet z ASICS: Nie podążamy za żadnymi trendami, ale sezon po sezonie wprowadzamy innowacje i udoskonalamy produkt po produkcie

W miniony weekend odbył się w festiwal Pieniny Ultra-Trail®, w ramach którego rozegrano PZLA Mistrzostwa Polski w Biegach Górskich na trzech dystansach: Vertical, Mountain Classic oraz Short Trail. Był to dzień wielkiego triumfu Martyny Młynarczyk, […]

Pieniny Ultra-Trail®z rekordową frekwencją i rewelacyjnymi wynikami. Poznaliśmy mistrzów Polski w biegach górskich na 3 dystansach

W niedzielę, 12 maja odbędzie się jedenasta edycja PKO Białystok Półmaratonu, największego biegu w Polsce wschodniej, imprezy z prestiżowego cyklu Korona Polskich Półmaratonów. Już wiadomo, że uczestnicy będą pokonywać dokładnie taką samą trasę jak przed […]

Trasa 11. PKO Białystok Półmaratonu. Zapamiętacie ją na długo!

Stowarzyszenie Sportowe Polskie Ultra zaprasza w sobotę, 20 kwietnia, na V edycję biegu „6 godzin pełnej MOCY”. Uczestnicy tej wyjątkowej rywalizacji powalczą o tytuł Mistrzyni i Mistrza Polski na dystansie czasowym 6 godzin. Wśród nich […]

V edycja biegu „6 godzin pełnej MOCY” w ten weekend na stadionie OSiR Targówek