Przewodnik po bieganiu ultra [Zapowiedź]

Bieg Ultra Granią Tatr 2013. Fot. Piotr Dymus

Fot. Piotr Dymus

Nakładem wydawnictwa BukRower na półki księgarni trafiła książka autorstwa Hala Koernera, „Przewodnik po bieganiu ultra”. To pierwszy podręcznik na polskim rynku, który ma pomóc biegaczom ukończyć pierwszy bieg ultramaratoński w życiu. Magazyn „Bieganie” i Magazyn „Triathlon” objęły książkę patronatem medialnym.

Hal Koerner to znany amerykański ultras. Ma na swoim koncie zwycięstwa w tak prestiżowych biegach jak Hardrock, Western States czy Angeles Crest 100. W sumie ukończył ponad 130 ultramaratonów. Na co dzień prowadzi sklep biegowy w Południowym Oregonie, w mieście Ashland. Jest jednym bohaterów filmu dokumentalnego o biegach ultra – „Unbreakable: The Western States 100”.

W 2013 roku wraz z Mikiem Wolfem ustanowili rekord szlaku Johna Muira w Californii. 211 mil po górach Sierra Nevada przebiegli w trzy dni, dziewięć godzin i pięć minut. Rok później ich rekord pobił Leor Pantilat.

Przewodnik po bieganiu ultra Hall Koerner

Przedmowę do polskiego wydania książki napisał Scott Jurek, żywa legenda biegów ultra. To dobra rekomendacja książki, która zawiera porady treningowe, wskazówki startowe, które przydadzą się nie tylko początkującym biegaczom ultra. Z doświadczenia zdobytego na setkach biegów skorzystają również bardziej doświadczeni ultrasi. Całość podana jest w lekkostrawnym, językowym sosie.

Dzięki książce można dowiedzieć się, jak odpowiednio przygotować się do pierwszego biegu. Autor zamieścił gotowe plany treningowe. Koerner radzi też w kwestii sprzętu i podstawowego wyposażenia. Wreszcie skupia się na diecie – nawadnianiu i jedzeniu podczas długich biegów.

Książka dostępna jest już w internetowych księgarniach. Wkrótce na MagazynBieganie.pl pojawi się jej recenzja.

Advertisment ad adsense adlogger