Książki
W tym roku minie dokładnie 50 lat od momentu, kiedy Roberta Gibbs pokonała (nieoficjalnie) maraton w Bostonie. Dzisiaj widok kobiet na mecie maratonów czy biegów ultra nikogo nie dziwi. Biegające panie stanowią rosnącą grupę społeczną, coraz częściej startują w imprezach masowych i zgłębiają tajniki tego sportu. Właśnie do...
Więcej »
Tekst pochodzi z najnowszego numeru magazynu Bieganie i jest wersją rozszerzoną. Zobacz co jeszcze znajdziesz w numerze październik...
Więcej »

Nakładem wydawnictwa BukRower na półki księgarni trafiła książka autorstwa Hala Koernera, „Przewodnik po bieganiu ultra”. To pierwszy podręcznik na polskim rynku, który ma pomóc biegaczom ukończyć pierwszy bieg ultramaratoński w życiu. Magazyn „Bieganie” i Magazyn „Triathlon” objęły książkę patronatem medialnym.

Więcej »

Książkę „Szczęśliwi biegają ultra” postawiłem obok „Jedz i biegaj” Scotta Jurka i „Biec albo umrzeć” Kiliana Jorneta. Będzie jej tam dobrze. Zasługuje na miejsce wśród lektur obowiązkowych. Nie tylko biegowych.

Więcej »

Kołyska, deska, odepchnięcie nogą od ściany, kettlebelle i skrzynki plyometryczne, do tego sporo interwałów i długich wybiegań ledwie tyle, co kot napłakał – czy tak można się przygotować do maratonu? Koncepcja treningu Briana MacKenziego wyda się klasycznemu biegaczowi herezją. Co ją wyróżnia? Na czym się opiera? Przeczytacie o tym w książce „Biegacz niezłomny”. A oto nasza recenzja.

Więcej »