Monkii Bars – konkurencja dla TRX

monkii-bars3

Fot. Monkii Bars

TRX, czyli popularne gumy używane do ćwiczeń, znane już są od jakiegoś czasu. Być może już wkrótce zawita konkurencja dla tego urządzenia. I to nieco bardziej rozbudowana.

monkii-bars2

Fot. Monkii Bars

Jak powszechnie wiadomo, ćwiczenia ogólnorozwojowe są potrzebne każdemu. Biegaczom jednak w szczególności, bowiem silne mięśnie pomagają w unikaniu kontuzji oraz w poprawianiu rezultatów. Dobrze znany TRX, to zestaw specjalnych pasków i mocowań, dzięki którym można wykonywać różne ćwiczenia z ciężarem własnego ciała, czyli tzw. ćwiczenia kalisteniczne. Na kickstarterze ruszył projekt o nazwie Monkii Bars, czyli coś w rodzaju TRX, ale w bardziej minimalistycznej formie (przynajmniej w najprostszym zestawie), ale rozbudowanych możliwościach.

monkii-bars1

Fot. Monkii Bars

Monkii Bars dostępny jest w trzech opcjach: podróżna, ważąca około 425 gramów, przygodowa, ważąca 708 gramów i taktyczna ważąca 735 gramów. Różnice wagi wynikają z tego, co znajduje się w zestawie. Podróżny ma zajmować jak najmniej miejsca i być jak najlżejszy, żeby z łatwością można go było zabrać w podróż i korzystać np w czasie wyjazdu służbowego. Podstawowy zestaw kosztujący 119 $ w cenie promocyjnej zawiera: pokrowiec, drążki, taśmy oraz aplikacje na telefon. Wersja podróżna zawiera dodatkowo specjalny pokrowiec oraz zestaw umożliwiający przymocowanie taśm do drzwi.

Wersja taktyczna posiada wzmocniony pokrowiec oraz dodatkowo dwa specjalne treningi. Trochę dziwne, że zestaw podróżny nie posiada mocowania do drzwi, w końcu jeśli będziemy w pokoju hotelowym, to mogłoby stanowić jedyną opcją montażu. Wszak nie uświadczymy tam drzewa czy specjalnych mocowań. Mniemam zatem, że zestaw podróżny sprawdzi się dla osób podróżujących do lasu, czyli tam, gdzie można go przyczepić. Mocowanie do drzwi ma też dodatkowe zastosowanie. Oprócz przyłączania taśm, posiada specjalny uchwyt na telefon, a dzięki aplikacji możemy oglądać instrukcję wykonywania poszczególnych ćwiczeń na Monkii Bars. Producent twierdzi, że jest ich 250.

monkii-bars5

Fot. Monkii Bars

Aplikacja pełni także funkcję społecznościową. Każdy użytkownik może zaznaczać dogodną lokalizację do ćwiczeń, dzięki czemu łatwiej będzie odszukać odpowiednie miejsce do zamocowania urządzenia. Monkii Bars wygląda bardzo ciekawie, ale w wersji podróżnej ma ograniczone zastosowanie, a do tego może zniechęcać wysoka cena produktu. Promocyjna jest wyższa od trx, jeśli dodamy dodatkowe 40% bo o tyle ma wzrosnąć cena w normalnej sprzedaży, to tłumu chętnych do zakupu pewnie nie będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger