Ten chłopak do biegania używa… 15 bieżni. To trzeba zobaczyć!

Autor: Redakcja • 08.04.2017

mike da roots

Na początku roku na portalu „PEOPLE ARE AWESOME” miała miejsce premiera ewolucji biegowych w wykonaniu wrocławskiego sportowca. Mike Da Roots do biegania używał nie jednej, ale aż 15 bieżni w jednym czasie. 29-letni sportowiec jest pierwszym Polakiem, którego film został wyemitowany na słynnym kanale.

Bieganie niejedno ma oblicze, co pokazał Mike:

Jestem fanem szybkości i dynamiki. Bieganie sprinterskie, które zgłębiłem na potrzeby  bycia szybszym koszykarzem, pochłonęło sporą część mnie. Parę lat temu podczas pobytu w kanadyjskim Toronto  szukałem ćwiczenia a dokładnie skipu, który będzie jednocześnie łączył elementy szybkości i koordynacji. Chciałem do swojego arsenału treningowego dodać ćwiczenie skupiające te dwie zdolności motoryczne. Tak  właśnie powstało bieganie na kilkunastu bieżniach.

Po co to zrobił?

Chciałem zrobić kolejny krok w kierunku „być lepszym”, nie myśląc o tym w jaki sposób mogę rozsławić samego siebie.  Moim sukcesem nie jest ilość medali, pobitych rekordów czy szumu medialnego związanego z tym co robię. Moim sukcesem również nie są pieniądze, które zarabiam na sporcie. Wyznacznikiem sukcesu jest szczerość działania i traktowanie ducha sportu jako najwyższej wartości a nie jako narzędzie marketingowe do osiągania uznania i rozgłosu. Sukces to decyzja, która podjąłem jako dziecko, kiedy postawiłem wszystko na jedna kartę. Ten dzień, kiedy obiecałem sobie uprawiać sport profesjonalnie.

Zobaczcie, jak wygląda bieganie w wykonaniu Mike’a:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger