Triathlon w centrum Bełchatowa [INF. PRASOWA]

Autor: Redakcja • 21.07.2017

mac_2674

Prawie dwa razy więcej zawodników do roku 2016 wystartuje w tegorocznej edycji cyklu Triathlon Energy 2017 w Bełchatowie. Tym razem triathloniści finiszować będą w centrum miasta na Placu Narutowicza. Już w niedzielę, 23 lipca będziemy świadkami pojedynków i rywalizacji znanych zawodników.

Umożliwimy Wam realizację sportowych marzeń i celów. Mamy nadzieję, że każdy z Was zakończy rywalizację z nowym rekordem życiowym – mówi Marcin Szymczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu.

Edycja 2017 w Bełchatowie będzie inna od debiutu w roku 2016. Dwie najważniejsze zmiany to nowa trasa biegowa, która zostanie poprowadzona w centrum Bełchatowa, w związku z tym trasa rowerowa również będzie zmieniona.
– Dzięki podjętej współpracy z Miejskim Centrum Sportu w Bełchatowie, edycja Triathlon Energy Bełchatów 2017 wjeżdża do centrum miasta. Strefa T2 oraz meta zawodów zostaną zlokalizowane w pobliżu Gigantów Mocy, a trasa biegowa poprowadzi ulicami miasta – mówi Adam Greczyło, dyrektor wykonawczy cyklu Triathlon Energy.
Podobnie jak w Starogardzie Gdańskim, impreza zostanie zrealizowana na dwie strefy zmian, które będą zlokalizowane w dwóch różnych miejscach. Lokalizacja strefy T1 pozostanie bez zmian w stosunku do roku 2016 i będzie się znajdowała w pobliżu zbiornika Słok. Następnie zawodnicy pokonają odpowiednią liczbę pętli na trasie roweowej, by następnie z ostatniej pętli udać się w kierunku centrum Bełchatowa.
Trasa biegowa zostanie poprowadzona ulicami Bełchatowa na pętli o długości 5,25 km. Początek i koniec pętli będzie się znajdował w pobliżu strefy zmian T2 przy Gigantach Mocy w Bełchatowie.
Strefy zmian T1 i T2 będą odbywały się w systemie worków, dzięki czemu zawodnicy nie będą musieli wracać po swoje rzeczy do strefy T1 po ukończeniu zawodów tylko będa mogli odpocząć i spędzić czas w strefie finiszera wraz z bliskimi w cetrum miasta. Rzeczy w workach zostaną dowiezione przez organizatora do strefy zmian T2 i po ukończeniu zawodów każdy zawodnik będzie mógł odebrać swoje rzeczy w strefie T2.
W tym roku zwycięzcy w kategorii OPEN mogą liczyć na nagrody finansowe. Na dystansie ½ IM o najlepsze czasy będą rywalizować m.in. Maciej Bukowy i Paweł Janiak.
Z popularną ćwiartką, czyli dystansem ¼ IronMan zmierzy się Eliza Promińska Goss, której debiut w ubiegłym roku w Triathlon Energy w Bełchatowie odmienił o 180 stopni życie. Jej historię można przeczytać w gazecie Aktywni. Swim-Bike-Run, którą wydał organizator i jest do nabycia za darmo w Biurze Zawodów. Wystartuje także jedna z najlepszych zawodniczek w Polsce, Anna Wiese z Czaja Training System. Wśród Panów po trzytygodniowej przerwie od startów wracają Tomasz Spaleniak z Endure Team i Paweł Najmowicz z Tri Negu. Zawodnicy walczą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Trzy tygodnie temu w Lidzbarku lepszy był Spaleniak, a w imprezie inauguracyjnej w Gniewinie Najmowicz.
Jestem wypoczęty, dobrze przepracowałem ten czas, a forma rośnie – twierdzi Tomasz Spaleniak.Liczę, że kolejny raz wygram ze sobą, a to pozwoli także wygrać z rywalami.
Tanio skóry nie sprzedam – dodaje NajmowiczMożemy spodziewać się walki z prawdziwego zdarzenia.
Z pewnością mieszkańcy kibicować będą znanemu dziennikarzowi, Jackowi Kurowskiemu, który zadebiutował w tym roku w cyklu Triathlon Energy w Gniewinie, a w Bełchatowie stanie po raz drugi na linii startu dystansu 1/8 IM.

Zawody będą odbywać się w przeddzień Święta Policji, dlatego organizatorzy zadbali o dodatkową klasyfikację dla służb mundurowych. Aby zostać sklasyfikowanym w kategorii „Służby mundurowe” niezbędne i obowiązkowe jest okazanie legitymacji służbowej podczas odbioru pakietu startowego.
Ale na liście startowej jest są także samorządowcy. Po raz drugi wystartuje Grzegorz Gryczka, wicestarosta bełchatowski. W ubiegłym roku zadebiutował w sztafecie, a podczas zawodów w niedzielę pokona, po raz pierwszy, razem z małżonką dystans 1/8 IM.
Jedno jest pewne. Emocji nie zabraknie. Potrzeba tylko jednego – zaangażowania i dopingu mieszkańców.

Kolejna impreza z cyklu Triathlon Energy już 23 lipca 2017 w Bełchatowie, a wielki finał w Mrągowie, gdzie tak samo jak w Lidzbarku będziemy świadkami dwudniowej imprezy. W sobotę, 26 sierpnia 2017 roku odbędą się m.in. warsztaty kulinarne, a w niedzielę zawody, które wyłonią zwycięzców w klasyfikacji generalnej.

Zapisy na zawody w Bełchatowie i Mrągowie na timerecords.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger