foto_seminaria

Magazyn BIEGANIE zaprasza na cykl seminariów dla biegaczy w ramach sportowego weekendu i EXPO 40. PZU Maratonu Warszawskiego.

„40. i… co dalej?”

Sam start w maratonie to zwieńczenie długiego procesu przygotowań, doboru sprzętu, walki z kontuzjami, świadomej diety i dyscypliny treningowej. W przedstartową sobotę (29 września) od 12:00 do 18:00 w sali im. Goethego w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki zaprzyjaźnieni eksperci przybliżą tajniki treningu, diety, motywacji i funkcjonowania organizmu biegacza.

12:00 Jak dobrać odpowiednie buty? czyli nie samą nogą te 40 km biegacz przebiega – Łukasz Oskierko i Szczepan Figat, ambasadorzy marki adidas  (trener i fizjoterapeuta adidas Runners Warsaw)

13:00 Jak wygrywać? czyli archiwalne, sprawdzone podczas ostatnich 40 lat patenty na wygrywanie – panel ze zwycięzcami Maratonu Warszawskiego

14:00 Jak się odżywiać? czyli jak uniknąć przez 40 km trasy zgagi, kolki, odwodnienia i innych sensacji – Kasia Biłous, ZabieganyDietetyk.pl, autorka książki „Dieta i Trening.”

15:00 Jak unikać kontuzji?  czyli co najczęściej szwankuje w narządzie ruchu po 40-ym kilometrze – Dr Paweł Adamczyk, lekarz ortopeda-traumatolog  z CM Gamma

16:00 Jak biegać bez bólu? czyli jak sobie radzić z bólem, napięciami i kontuzjami na 40 km trasy – Dominik Omiotek, fizjoterapeuta z Blfizjoterapia

17:00 Jak biegać dalej? czyli o dystansach ultra – powyżej 40 km – Viola Domaradzka i Robert Zakrzewski, wegańscy biegacze, współautorzy książki: „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz.”

Udział we wszystkich wykładach jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy zarówno początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych zawodników.

Violah Jepchumba, trzecia w historii zawodniczka na 10 km na ulicy (30:05) i dwunasta w półmaratonie (1:05:22), została skazana na 4 lata zawieszenia z powodu stosowania niedozwolonego dopingu EPO.

Sadik Mikhou, Marokańczyk biegający w barwach Bahrainu, 4-ty w zeszłym roku na listach światowych na 1500 metrów, został złapany na dopingu.

Kenijczyk Eliud Kipchoge, aktualny mistrz olimpijski, pobił w Berlinie maratoński rekord świata, osiągając czas 2:01:39.

Były rekordzista świata w maratonie, Kenijczyk Patrick Makau (2:03:38 w 2011), zakończył karierę po kilku latach walki z kontuzją kolana.

Kenijczyk Paul Koech, mistrz świata w półmaratonie z roku 1998 i wicemistrz świata w przełajach, zmarł po krótkiej chorobie w wieku 49 lat.

18-letni Etiopczyk Salomon Barega wygrywa finał Diamentowej Ligi w Brukseli na dystansie 5000 metrów z fenomenalnym czasem -12:43:02. Daje mu to 4. miejsce w historii tej konkurencji. Ośmiu zawodników złamało barierę 13 minut.

Marcin Lewandowski zajął 2. miejsce w finale Diamentowej Ligi w Brukseli. Polak osiągnął czas 1:45,21, a zwyciężył Kenijczyk Emannuel Korir – 1:44,72.

Brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata na 800 metrów, Kipyegon Bett, został złapany na stosowaniu EPO. Tydzień wcześniej Kenijczyk został zawieszony z powodu odmowy poddania się testom. Wcześniejszy test wykazał teraz stosowanie dopingu.

Etiopczyk Yomif Kejelcha, halowy mistrz świata na 3000 metrów, uzyskał na tym dystansie czas 7:28,00, najszybszy na tym dystansie od roku 2011. Zawody odbyły się w Goeteborgu w Szwecji.

Advertisment ad adsense adlogger