fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów

1 Mila w 2018 jeszcze szybsza! Amatorzy po raz drugi walczyli na bieżni AWF

Fot: Running Creatives

Fot: Running Creatives

10 czerwca na warszawskim stadionie AWF odbyła się druga edycja 1 Mili – Amatorskich Mistrzostw Polski w biegu na milę. W tym roku, oprócz klasyfikacji ogólnej, zostały zorganizowane również nieoficjalnie Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Blogerów, w których zwyciężył redaktor magazynbieganie.pl – Jakub Karasek.

539 miłośników biegania poczuło się w miniony weekend jak na eliminacjach Diamentowej Ligi. To prawie dwa razy więcej, niż w zeszłym roku. Był dzwonek na ostatnim okrążeniu, sędziowie lekkoatletyczni, fotofinisz i rozpalony słońcem tartan. Dwa dni po imprezie można było kupić Przegląd Sportowy z wynikami wszystkich uczestników oraz relacją z wydarzenia.

Pogoda rozpieszczała aż za bardzo, gdyż w cieniu było ok. 32 stopni C! Poziom sportowy zawodników okazał się bardzo wysoki. Najszybszy spośród wszystkich był Daniel Żochowski (4:25.01), wśród kobiet zwyciężyła Kinga Reda (5:12.96). Zawodniczka poprawiła czas zeszłorocznej mistrzyni – Agnieszki Kwiatkowskiej – aż o 28 sekund.

Tak jak i w zeszłym roku, imprezę poprowadzili Paweł Januszewski oraz Marcin Rosłoń, a do walki zagrzewał Tomasz Smokowski. Emocje rozbudziła tego dnia dodatkowo obecność Joanny Jóźwik. Zawodniczka nie tylko przybijała „piątki” uczestnikom i rozdawała autografy, ale również pobiegła towarzysko w trzech z dziewiętnastu serii.

Również i w tej edycji pobiegły znane osoby ze świata sportu (m.in. Robert Korzeniowski, Sebastian Mila), muzyki (Mezo, Quebonafide), mediów (Konrad Piasecki, Andrzej Twarowski) i wielu innych.

Nowością były Biegi Dzieci, w których wzięło udział 196 najmłodszych sportowców. Maluchy biegły na dystansach dostosowanych do ich wieku (100m, 400m, 800m). Wszystkie na mecie dostały okolicznościowe medale. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dziecięcych zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami, otrzymanymi prosto z rąk naszej olimpijki Joanny Jóźwik. Po biegu najmłodsi mogli wybrać się do Sportowej Strefy Dzieci DECATHLON i tam spróbować swoich sił w innych dyscyplinach niż bieganie.

Wraz z Amatorskimi Mistrzostwami Polski, odbyły się również nieoficjalne Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i Blogerów w biegu na milę. I tu czołówka postawiła bardzo wysoko poprzeczkę. Najszybszy w tej kategorii był redaktor magazynbieganie.pl – Jakub Karasek (4:42.14) oraz Diana Dawidziuk-Gosk (5.21,28).

– Rywalizacja w kategorii dziennikarzy okazała się bardzo zacięta i nie można było ani na chwilę odpuścić aż do linii mety. Widać, że wśród nas piszących, mówiących i prezentujących nie brakuje zapalonych sportowców. Na szczęście udało mi się obronić honor branżowych mediów i udowodnić, że w redakcji zajmujemy się bieganiem nie tylko od strony teoretycznej – mówił po biegu Jakub Karasek.

Jakub Karasek odbiera pamiątkową statuetkę od Sebastiana Mili. Fot: Running Creatives.

Jakub Karasek odbiera pamiątkową statuetkę od Sebastiana Mili. Fot: Running Creatives.

1 Mila dzięki dobrej organizacji oraz wyjątkowej oprawie, ponownie zyskała bardzo pozytywne opinie ze strony uczestników i mediów:

Grzegorz Pietruczuk, zastępca burmistrza Dzielnicy Bielany dla portalu bielanynastart.pl: W pierwszej edycji miałem okazję rywalizować. Dziś jedynie obserwowałem zakończenie zmagań, ale cieszę się, że na miejsce rywalizacji najszybszych biegaczy na dystansie 1 mili wybrano Bielany. Świetna organizacja, masa atrakcji – także dla najmłodszych i przede wszystkim dystans, jakiego brakowało. Wszyscy dbają o odpowiednie nasycenie biegów na 5 kilometrów i dłuższych dystansach, tymczasem jak widać, w ludziach drzemie również chęć sprawdzenia się na dystansach bliższym mityngom lekkoatletycznym. Organizatorzy wyczuli to bardzo dobrze, czego serdecznie im gratuluję.Grze

Marcin Dulnik, redaktor naczelny portalu biegowe.pl: To było niesamowite przeżycie. Oprawa imprezy, atmosfera – na piątkę z plusem. Za rok postaram się to lepiej rozegrać, a przede wszystkim potrenować pod start na tak krótkim dystansie.gorz Pietruczuk.

Fot: Running Creatives

Fot: Running Creatives

Rosnące zainteresowanie imprezą, charakterystyczne emocje zarezerwowane wyłącznie dla zawodów stadionowych oraz pozytywny odbiór biegu wskazują na to, że 1 Mila na długo wpisze się w sportowe kalendarze dla amatorów.

Wyniki Open kobiet:

1. Kinga REDA 5:12.96

2. Diana DAWIDZIUK-GOSK 5:21.28

3. Izabela BARWICKA 5:31.36

Wyniki Open mężczyzn:

1. Daniel ŻOCHOWSKI 4:25.01

2. Paweł ROZMIANIEC 4:31.77

3. Rafał WRONOWSKI 4:33.88

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca