fbpx

Wydarzenia > Nadchodzące imprezy > Wydarzenia > Wydarzenia > Zapowiedzi imprez

10. Bieg Ursynowa – coraz mniej miejsc na liście startowej

Start Biegu Ursynowa 2 Fot Piotr Dymus

W 9. edycji Biegu Ursynowa wystartowało niemal 2000 biegaczy. Fot. Piotr Dymus

Już tylko nieco ponad 3 tygodnie pozostały do jubileuszowego 10. Biegu Ursynowa. Ze względu na okrągłą rocznicę rozgrywania tej imprezy, oprócz tradycyjnego dystansu 5 km, organizatorzy przygotowali również bieg na dystansie dwukrotnie dłuższym. Każdy, kto chce 11 czerwca pobiec Al. KEN w Warszawie powinien spieszyć się z zapisem, bo miejsc na liście startowej ubywa w błyskawicznym tempie.

Podstawowe informacje:

Termin: 11 czerwca 2016 r.
Miejsce: Warszawa, Ursynów, Al. Komisji Edukacji Narodowej (w pobliżu Urzędu Dzielnicy Ursynów)
Godz. startu: 5 km – 10:00, 10 km – 11:30
Opłata startowa: 5 km – 40 zł, 10 km – 50 zł, oba dystanse (tylko 100 pakietów) – 60 zł
Link do zapisów 

Najszybszy bieg w Polsce

Bieg Ursynowa to jeden z największych w Polsce biegów na dystansie 5 km – w ubiegłym roku linię mety minęły 1984 osoby. Od 2012 r. w ramach zawodów rozgrywane są Otwarte Mistrzostwa Polski w Biegu Ulicznym na 5 km, dlatego na starcie można spotkać najlepszych polskich długodystansowców. W poprzednich edycjach imprezy udział brali m.in. Iwona Lewandowska, Dominika Nowakowska, Anna Jakubczak, Agnieszka Mierzejewska, Henryk Szost, Yared Shegumo, Łukasz Parszczyński, Artur Kozłowski i wiele innych biegaczek i biegaczy ze ścisłej polskiej czołówki. Nic zatem dziwnego, że impreza nosi miano najszybszego i najmocniej obsadzonego biegu na piątkę w Polsce.

Jednym z elementów przyciągających szybkich zawodników jest prosta i płaska trasa. Z roku na rok pozostaje niezmieniona lub przechodzi na ogół tylko drobne korekty. Tegoroczna trasa pokrywa się z tą, na której biegacze rywalizowali w 2015 r. Start ulokowany będzie na wysokości Urzędu Dzielnicy Ursynów, biegacze ruszą w kierunku południowym, dobiegną do ulicy Płaskowickiej, gdzie wykonają nawrót, by Al. KEN dobiec do ul. Bartoka. Tam zawodników czeka kolejny nawrót i kolejna długa prosta aż do samej mety (znajdującej się w tym samym miejscu, co start).

bumapka-1024x1024

W tym roku, z okazji jubileuszowej – 10. edycji imprezy, oprócz bieg na dystansie 5 km na uczestników czeka również trasa dwukrotnie dłuższa. Biegacze, którzy zdecydują się wystartować na 10 km pokonają 5-kilometrową pętlę dwukrotnie.

Pacemakerzy

Organizatorzy Biegu Ursynowa stawiają nie tylko na szybkie ściganie biegaczy z elity, ale chcą również umożliwić bicie rekordów życiowych amatorom. Dlatego na obu dystansach zapewniają pacemakerów, którzy zatroszczą się o to, by podyktować właściwe tempo. W biegu na 5 km grupy będą prowadzone na czasy od 17:00 do 30:00 (co minutę). Na dystansie dwukrotnie dłuższym na pomoc mogą liczyć biegacze celujący w wyniki od 40:00 do 1:02:30 (co 2,5 minuty).

BU_pace_foto-910x1024

Nagrody

Dla najszybszych zawodniczek i zawodników w biegu na 5 km przewidziane są nagrody finansowe. Zwyciężczyni i zwycięzca otrzymają po 1500 zł, a za zajęcie kolejnych miejsc w klasyfikacji generalnej nagrody finansowe są następujące: 1000 zł, 700 zł, 600 zł, 500 zł, 400 zł. Dodatkowa premie w wysokości 1000 zł zostanie przyznana za ustanowienie nowego rekordu trasy (13:51 dla mężczyzn, 15:54 dla kobiet).

Oprócz tego w przypadku obu biegów pierwsze trójki w klasyfikacji generalnej oraz klasyfikacji wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki. Dodatkowo biegacze, którzy w jednym z dwóch biegów zajmą 10. 61. i 2016. miejsce otrzymają nagrody specjalne. Na wszystkich uczestników na mecie czekały będą medale.

Dodatkowe atrakcje

W biegu na dystansie 5 km mogą wziąć udział zawodnicy, którzy najpóźniej w dniu zawodów będą mieli ukończone 12 lat, zaś na 10 km mogą wystartować biegacze w wieku minimum 16 lat. To nie oznacza, że młodsi adepci biegania nie mają czego szukać na Ursynowie. Na nich również czekają specjalne zawody. W zależności od wieku, maluchy będą mogły zmierzyć się z dystansami od ok. 100 do 800 m. Limit uczestników we wszystkich biegach dziecięcych to 500 osób.

Biegi dziecięce:

Do 4 lat (2012-2015) – ok. 100 metrów – start ok. 11:00
5-6 lat (2010-2011) – ok. 200 metrów – start ok. 11:20
7-8 lat (2008-2009) – ok. 400 metrów – start ok. 11:40
9-10 lat (2006-2007) – ok. 600 metrów – start ok. 12:00
11-12 lat (2004-2005) – ok. 800 metrów – start ok. 12:30 

Zapisy

Na całą imprezę przewidziano 2500 pakietów startowych dla uczestników. Dodatkowe 100 miejsc przeznaczono dla biegaczy zaproszonych przez Organizatora. W pakietach startowych uczestnicy otrzymają m.in. koszulki techniczne New Balance.

1200_koszulka-1024x1024

W ciągu pierwszego tygodnia zapisów, chęć udziału w którymś z biegów w ramach imprezy wyraziło ponad 1600 uczestników, co oznacza, że pozostał już niecały 1000 pakietów startowych. Dlatego, jeśli chcecie wziąć udział w Otwartych Mistrzostwach Polski w Biegu Ulicznym na 5 km lub jubileuszowym biegu na 10 km w ramach 10. Biegu Ursynowa, nie zwlekajcie z zapisami!

Link do zapisów: rejestracja.maratonwarszawski.com 

Więcej informacji : biegursynowa.com 

mm
Jakub Karasek

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!