fbpx

10 dni do Herbalife IRONMAN 70.3 Gdynia! Kandydaci do zwycięstwa, harmonogram zawodów

ironman

Fot. materiały organizatora

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do najbardziej wyczekiwanej imprezy sezonu – Herbalife Ironman 70.3 Gdynia 2016. Już 7 sierpnia aż 2500 zawodników wystartuje na dystansie IRONMAN 70.3, a dzień wcześniej 1000 osób będzie ścigać się w sprincie.

Dystans IRONMAN 70.3

Pula nagród dla najlepszych zawodników na dystansie IRONMAN 70.3 wynosi 17 tysięcy dolarów. O najwyższe miejsca na podium będą walczyć triathloniści z Polski i zza granicy – w tym roku do kategorii PRO zgłosiło się aż 46 zawodników. Najmocniejszym z nich wydaje się Joe Skipper z Wielkiej Brytanii, zdobywca drugiego miejsca w Challenge Roth, za ustanawiającym rekord świata Janem Frodeno. Kandydatami do zwycięstwa będą także Niemiec Stefan Schmid oraz Ukrainiec Anton Blokhin. Nie jest jednak powiedziane, że podium zostanie obsadzone zagranicznymi triathlonistami. Na liście startowej widnieją nazwiska Mikołaja Lufta, Kacpra Adama i Miłosza Sowińskiego, którzy świetnie czują się na dystansie połowy Ironmana.
W kategorii kobiet wystąpi ubiegłoroczna zwyciężczyni, Niemka Diana Riesler. Będzie się ścigać między innymi z Mary Beth Ellis z USA i Austriaczką Michaelą Herlbauer. O miejsca na podium będą walczyć też Polki – Ewa Bugdoł i Ewa Komander.

Imprezy towarzyszące

Sportowe emocje rozpoczną się już 5 sierpnia, bowiem właśnie wtedy odbywać się będą wyścigi dzieci i młodzieży w wieku 8-15 lat – ITAKA IRONKIDS. O szczegółach na temat wydarzenia można przeczytać tutaj. W sobotę 6 sierpnia w strefie zmian przy Skwerze Kościuszki pojawią się pierwsi triathloniści. Na dystansie sprinterskim (0.75/20/5 km) wystartuje aż tysiąc osób. W ramach zawodów odbędzie się także rywalizacja firmowych sztafet złożonych z trojga zawodników, po jednym na każdą konkurencję. Dla wielu zawodników będzie to pierwsza okazja do zasmakowania sportowej rywalizacji.
W sobotę wieczorem w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni odbędzie się premierowy pokaz sztuki teatralnej “Triathlon story, czyli chłopaki z żelaza” w reżyserii Piotra Nowaka.

Kino Letnie z Vectra VOD

Już od czwartku 4 sierpnia zawodnicy, kibice i wszyscy przebywający w Gdyni będą wprowadzani w triathlonową atmosferę. W czwartek, piątek i sobotę o godzinie 21:00 na Placu Grunwaldzkim przy Teatrze Muzycznym będą wyświetlane filmy o tematyce sportowej. W czwartek, 4 sierpnia organizatorzy zapraszają na komedię Tour de France, w piątek zobaczymy motywujący film Fighter, a w sobotni wieczór wzruszający Ze wszystkich siłPrzedsięwzięcie zorganizował patron medialny zawodów, firma VECTRA.

Oficjalne treningi pływackie, biuro zawodów i EXPO

W piątek i w sobotę rano odbędą się oficjalne treningi pływackie przed zawodami. Wszyscy chętni na wspólne pływanie proszeni są o przyjście na godzinę 8:00 na Plażę Miejską w Gdyni. Biuro zawodów i EXPO na Skwerze Kościuszki będą czynne w piątek godzinach 12:00-20:00 oraz w sobotę w godzinach 9:00-20:00. Odprawa techniczna dla zawodników na dystansie sprinterskim odbędzie się w piątek o 19:00, zaś dla dystansu IRONMAN 70.3 w sobotę o 17:30 (o 15:00 dla zawodników PRO).

Strona organizatora

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger