fbpx

109-letni Stanisław Kowalski wystartuje w Mistrzostwach Świata w Toruniu!

Autor: admin • 23.01.2019
Fot: PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS TORUN, 25.03.2015 HALOWE MISTRZOSTWA EUROPY WETERANOW W LEKKIEJ ATLETYCE 2015, 105-LETNI STANISLAW KOWALCZYK WYSTAPIL PO RAZ KOLEJNY NA BIEZNI I CHCIAL POBIC USTANOWIONY PRZEZ SIEBIE REKORD SWIATA W BIEGU NA 60 M. N/Z STANISLAW KOWALCZYK WSZYSTKIE ZDJECIA NA AGENCJA.SE.COM.PL

Fot: PAWEL SKRABA / SE / EAST NEWS TORUN, 25.03.2015 HALOWE MISTRZOSTWA EUROPY WETERANOW W LEKKIEJ ATLETYCE 2015.

W marcu 2019 r. w Toruniu odbędą się 8. Halowe Mistrzostwa Świata Masters. Wśród osób zarejestrowanych pojawił się najstarszy polski biegacz, Stanisław Kowalski. Dwa tygodnie po zawodach ukończy 109 lat.

Pan Stanisław zdobył ogólnopolską sławę w 2015 r., kiedy to podczas Halowych Mistrzostw Europy wywalczył aż 3 złote medale: w biegu na 60 metrów, w pchnięciu kulą oraz rzucie dyskiem. Jest także obecnym rekordzistą świata w kategorii M105 w biegu na 100 metrów i rzucie dyskiem.

Obejrzyjcie konieczne pana Stanisława w akcji:

W Toruniu pan Stanisław planuje powalczyć o dobry wynik w biegu na 60 m oraz rzucie dyskiem. Wprawdzie jest obecnie jedynym zarejestrowanym zawodnikiem w tych konkurencjach w kat. stulatków, jednak jest jeszcze czas – zapisy na zawody kończą się z dniem 29 stycznia.

O zawodach

8. Halowe Mistrzostwa Świata odbędą się w dniach 24-30 marca 2019 r. Rywalizacja odbywa się w odpowiednich grupach wiekowych i wręczane są oficjalne medale mistrzostw świata.

Toruń przyciągnie sporo sław, do tej pory organizatorzy ogłosili, że wystąpi 12 polskich byłych olimpijczyków – m.in. Robert Korzeniowski, Lidia Chojecka, Anna Jakubczak. Ekipy ze świata prawdopodobnie też będą naszpikowane byłymi mocnymi zawodnikami.

Na mistrzostwa nie obowiązują żadne minima – każdy może przystąpić do eliminacji. Zapisy kończą się 29 stycznia.

CO ZROBIĆ, BY WZIĄĆ UDZIAŁ W MISTRZOSTWACH?
 PRZECZYTAJ WIĘCEJ W TYGODNIKU, DOSTĘPNYM W APLIKACJI NA URZĄDZENIA MOBILNE 

untitled-design-3

Jedno przemyślenie nt. „109-letni Stanisław Kowalski wystartuje w Mistrzostwach Świata w Toruniu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger