fbpx

10K Parking Relay, czyli szybkie bieganie w CH Arkadia

Autor: Jakub Karasek • 19.12.2015

10K Parking Relay

Zwycięzcy kategorii Open 10K Parking Relay 2015 – Nike Szybcy i Wściekli. Fot. Andrzej Chomczyk

Czy biegając zimą można nie przejmować się pogodą, mieć suchą, stabilną nawierzchnię i nie trafić na opady śniegu ani deszczu? Można. Ale już organizując bieg, np. 6 stycznia, zagwarantowanie uczestnikom, że podczas rywalizacji będą panowały na trasie idealne warunki do szybkiego biegania wydawałoby się niemożliwe. Istnieje jednak taka impreza, której żadna pogoda niestraszna – 10K Parking Relay. Nasz portal objął ten bieg patronatem medialnym.

10K Parking Relay to bieg jedyny w swoim rodzaju. Areną zmagań jest parking w Centrum Handlowym Arkadia na poziomie -1, a impreza odbywa się 6 stycznia, kiedy sklepy są zamknięte. Zawody mają formułę sztafety 5×2 km. Każdy członek zespołu ma do pokonania 2 pętle po równej i suchej nawierzchni parkingu. W tym roku odbędzie się już 3. edycja tej imprezy i wszystko wskazuje na to, że pod względem frekwencji będzie rekordowa. Jak mówi Daniel Karolkiewicz prezes klubu ENTRE.PL Team, organizującego zawody, zainteresowanie biegiem z roku na rok jest coraz większe:

W inauguracyjnej edycji pobiegło 91 sztafet, a rok temu wystartowały 104 zespoły. Obecnie na liście startowej mamy już 100 zespołów, a zapisy wciąż trwają, w związku z tym spodziewamy się, że zdecydowanie pobijemy zeszłoroczny rekord frekwencji. Myślę, że biegacze decydują się na start w 10K Parking Relay z kilku powodów. Na pewno jednym z głównych jest fakt, że to jedyny taki bieg w Polsce, rozgrywany na parkingu centrum handlowego. Co więcej, ci wszyscy, którzy mają dość śniegu, śliskich chodników, kilku warstw ubrań czy padającego deszczu mają doskonałą okazję do ścigania się w naprawdę fajnych warunkach. A wszystko w środku zimy!

Każdy z zawodników ma do pokonania 2 pętle o długości 1 km. Źródło: Facebook.com/10kparkingralay

Ze względu na dużą liczbę zgłoszonych zespołów, podobnie jak w poprzednich latach, odbędą się 2 serie biegów. Pierwsza wystartuje o 11:00, druga godzinę później. Opłata startowa od drużyny wynosi 200 zł. Zawodnik może wystartować w kilku zespołach, ale nie może startować na więcej niż jednej zmianie w jednej drużynie. Klasyfikacja prowadzona jest w 3 kategoriach: sztafet żeńskich, mieszanych i męskich. Jak przekonuje Daniel Karolkiewicz, rywalizacja sportowa stoi na wysokim poziomie.

W poprzednim roku najszybszą sztafetą okazała się drużyna Nike Szybcy i Wściekli, w barwach której pobiegli Emil Dobrowolski, Jakub Nowak, Michał Kaczmarek, Jakub Wiśniewski i Bartosz Nowicki. Drużyna w tym składzie osiągnęła czas 28:29, co daje średnią na kilometr 2:51. Oprócz zwycięzców jeszcze 2 sztafety uporały się z barierą 30 minut, były to Wilga Garwolin i ENTRE.PL Team A. Bardzo dobry czas – 31:01 osiągnęła najszybsza z drużyn mieszanych – MKS Pogoń Siedlce. Rywalizację zespołów żeńskich wygrał ENTRE.PL Team B.

Jednak 10K Parking Relay to nie tylko rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera i okazja do dobrej zabawy. Coraz więcej firm tworzy biegowe drużyny korporacyjne, powstaje coraz więcej biegowych zrzeszeń, które chcą startować pod wspólnym szyldem. Imprezy takie jak ta są wręcz dla nich stworzone.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą bieg otrzymają medale, poczęstunek i napoje. Biegacze i kibice, którzy 6 stycznia przyjadą do Arkadii samochodami będą mogli zostawić pojazdy na parkingu na poziomie -2. Pakiety startowe można będzie odbierać w dniu biegu od godz. 9:00 w biurze zawodów zlokalizowanym na poziomie -1 w pasażu Wisła. Ze względu na fakt, że razem z pakietami będą wydawane pałeczki z chipem do pomiaru czasu, nie ma możliwości odbioru pakietów w innym dniu. Warto również pamiętać o tym, że aby móc odebrać pakiet konieczne jest złożenie oświadczeń podpisanych przez wszystkich członków drużyny.

10K_Parking_Relay

10K Parking Relay to nie tylko rywalizacja sportowa, ale także dobra zabawa. Fot. Andrzej Chomczyk
Link do strony zawodów: 10K Parking Relay.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger