fbpx

11. PZU Półmaraton Warszawski – niespodzianki dla uczestników biegu i targów

Autor: Jakub Karasek • 02.04.2016

Konkurs_#WHYIRUNWARSAW_2448x3059_B

Warszawa-Göteborg-Warszawa – takie połączenie czeka na laureatów konkursu #WHYIRUNINWARSAW?

11. PZU Półmaraton Warszawski to nie tylko niedzielny bieg, ale także cała trzydniowa impreza pełna atrakcji dla biegaczy. Ci, którzy odwiedzą targi Expo Sport&Fitness będą mieli okazję zdobyć atrakcyjne nagrody. Dodatkowa szansa na biegowe prezenty pojawi się również już podczas samego biegu.

 #WHYIRUNINWARSAW? 

Niespodzianki dla uczestników biegu i targów przygotował sponsor techniczny 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego – adidas. Osoby, które podczas targów odwiedzą stoisko firmy, zdecydują się na zakup butów z technologią boost i odpowiedzą na pytanie #WHYIRUNINWARSAW? (czyli podzielą się powodami, dla których biegają w Warszawie), wezmą udział w specjalnym konkursie.

Na 2 osoby, które udzielą najciekawszych odpowiedzi czeka nie lada gratka – nagrodą jest wyjazd na półmaraton w Göteborgu. Ten organizowany już od 1980 roku bieg co roku gromadzi ponad 62 000 biegaczy, co czyni go to najważniejszym i największym wydarzeniem biegowym w Szwecji oraz największym półmaratonem na świecie. Zwycięzcy konkursu będą mieli zapewniony między innymi przelot, ubezpieczenie, wyżywienie i pakiet startowy adidas.

To jednak nie wszystko – razem z laureatami konkursu do Göteborgu polecą osobiści pacemakerzy – Bartosz Olszewski i Julita Kotecka. Będą oni dyktować tempo i pomogą w osiągnięciu założonych biegowych celów. Oprócz wyjazdu do Szwecji, zwycięzcy konkursu otrzymają również pakiety startowe na odbywający się jesienią 38. PZU Maraton Warszawski. Wszystkich uczestników targów Expo Sport&Fitness do udziału w konkursie zapraszają Bartosz Olszewski i Julita Kotecka.

 Mistrzostwa Polski w Podbiegu 

Chociaż trasa 11. PZU Półmaratonu Warszawskiego sprzyja szybkiemu bieganiu i biciu rekordów życiowych, nie brakuje na niej również bardziej wymagających fragmentów. Jednym z tych, który w wielu uczestnikach wzbudza grozę jest 400-metrowy podbieg ulicą Belwederską na 19. kilometrze. W tym miejscu nogi i głowa mają już prawo być zmęczone, ale jest to już na tyle blisko do mety, że nie warto się poddawać, by dotychczasowy wysiłek nie poszedł na marne i nie zaprzepaścić szansy na wymarzony wynik na mecie. Aby dodatkowo zmobilizować biegaczy do szybkiego pokonania tej ostatniej przeszkody, adidas organizuje nieoficjalne Mistrzostwa Polski w Podbiegu adidas.

adidas_Podbieg_1200x628_1

W tegorocznej edycji Półmaratonu Warszawskiego w okolicach podbiegu ulicą Belwderską można spodziewać się nagłego wzrostu tempa

Dwa dodatkowe punkty pomiarowe umieszczone na początku i na końcu podbiegu wskażą najszybszych w kategorii kobiet i mężczyzn. Warunkiem uczestnictwa w dodatkowej klasyfikacji jest posiadanie polskiego obywatelstwa i ukończenie półmaratonu w czasie poniżej 2 godzin i 30 minut. Zwycięzcy otrzymają buty ultra boost, zdobywcy drugiego miejsca buty supernova glide boost, a osoby z najniższego stopnia podium torby sportowe adidas. Zapraszamy do zabawy i kibicowania na ulicy Belwederskiej. Regulamin nieoficjalnych Mistrzostw Polski w Podbiegu adidas dostępny jest pod tym linkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger