fbpx

Wydarzenia > Relacje z biegów > Wydarzenia

13. Półmaraton Dwóch Mostów za nami! Płock biegł przez deszcz i słońce

Pochmurna i lekko deszczowa niedziela nie przeszkodziła biegaczom w udziale w 13. Półmaratonie Dwóch Mostów w Płocku. Blisko 800 zawodników zmagało się z trasą prowadzącą przez oba płockie mosty, a ich wysiłki podgrzewał głośny doping kibiców. Na mecie nie zabrakło emocji i triumfów – zarówno indywidualnych, jak i drużynowych.

Niedzielny poranek 17 września przywitał uczestników biegu pochmurną aurą. Na Starym Rynku w Płocku, gdzie odbywała się rozgrzewka prowadzona przez trenerkę Alicję Sominę, zapanowała pełna entuzjazmu atmosfera. Punktualnie o 8:30 zawodnicy ruszyli z Mostu Legionów Piłsudskiego, pokonując trasę prowadzącą przez malownicze ulice miasta i oba płockie mosty.

Już na początku biegacze musieli stawić czoła niełatwym warunkom. „Początkowo silniejszy wiatr dał się we znaki na odcinku Mostu Solidarności, jednak z każdą następną minutą było coraz lepiej, niezmienne pozostały wymagające podbiegi”komentował z uśmiechem jeden z uczestników Półmaratonu.

Frekwencja

Tegoroczny Półmaraton Dwóch Mostów to wydarzenie, które jak zawsze przyciągnęło tłumy uczestników. Na starcie stanęło 802 biegaczy: 555 z nich podjęło wyzwanie pokonania półmaratońskiego dystansu 21 km, a 247 wybrało bieg towarzyszący na ok. 11 km. Ostatecznie półmaraton ukończyło 432 zawodników, a krótszy dystans – 214.

Wzdłuż trasy biegaczom towarzyszył doping kibiców oraz dźwięki bębnów w wykonaniu uczniów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Nad bezpieczeństwem i komfortem zawodników czuwał sztab medyczny oraz prawie setka wolontariuszy.

Zwycięzcy

Najlepszym na dystansie półmaratońskim okazał się Dmytro Didovodiuk z klubu Didovodyuk_Team, który przekroczył metę z czasem 1:11:04. Wśród kobiet triumfowała Nataliia Semenovych, uzyskując wynik 1:20:07, co dało jej imponujące 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najszybszym płocczaninem został Artur Kamiński z klubu Płock Biega No Age Limit, finiszując z czasem 1:19:19, a najszybszą płocczanką – Anita Górczyńska.

W biegu towarzyszącym triumfował Przemysław Obara, pokonując 11-kilometrową trasę w 39 minut. Wśród kobiet najszybsza była płocczanka Małgorzata Daszkiewicz, która ukończyła bieg z wynikiem nieco ponad 46 minut.

Praca zespołowa

Sukces 13. Półmaratonu Dwóch Mostów to wynik zaangażowania wielu osób i instytucji. Jak podkreśla Edyta Mierzejewska, dyrektorka wydziału promocji i sportu w Urzędzie Miasta Płocka: „Sukces Półmaratonu Dwóch Mostów to praca wielu osób zaangażowanych całym sercem w jego przygotowanie i przeprowadzenie. To przedstawiciele lokalnego środowiska biegowego, urzędnicy i pracownicy miejskich jednostek. Sami często są pasjonatami biegania i uczestniczą w zawodach w Polsce i na świecie, a zdobyte doświadczenia przenoszą na lokalne podwórko.”

Edyta Mierzejewska, dyrektorka wydziału promocji i sportu w urzędzie miasta, podziękowała także sponsorom, którzy przyczynili się do organizacji wydarzenia. „Bardzo dziękujemy sponsorom, którzy włączyli się w naszą imprezę. Niektórzy są z nami od lat, doceniając poziom półmaratonu” – dodała.

Fotorelacja i wyniki

Więcej informacji o biegu, w tym obszerną galerię zdjęć, można znaleźć na profilu Facebook Półmaratonu Dwóch Mostów.

Pełne wyniki z zawodów dostępne są na stronie: foxter-sport.pl.

Organizatorami 13. Półmaratonu Dwóch Mostów byli: Urząd Miasta Płocka, Miejskie Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o.o., oraz Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki.

Chcesz być zawsze na bieżąco? Polub nas na Facebooku. Codzienną dawkę motywacji znajdziesz także na naszym Instagramie!
Zachęcamy także do słuchania naszego podcastowego cyklu „Czy tu się biega?”.
mm
Magazyn Bieganie

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Przygotowania do 23. Poznań Maratonu są na ostatniej prostej. Do imprezy szykuje się ponad 4,5 tys. osób i wciąż trwają zapisy. Wypełnia się także lista startowa biegu Poznań Five (5 km). Start w Poznaniu zapowiadają […]

Ostatnia prosta przed 23. Poznań Maratonem: Ponad 4,5 tysiąca biegaczy na starcie

Ćwiczenia siłowe pozwalają na łatwiejsze pokonywanie kilometrów. Nie chodzi o zwiększenie masy mięśniowej bo długodystansowiec powinien być szczupły i silny. Dzięki dynamicznym ćwiczeniom zwiększysz siłę ale nie przybierzesz na masie. Zastanawiasz się o czym mowa? Wystarczą dwa słowa: piłka lekarska.

Ćwiczenia z piłką lekarską dla biegaczy

Regeneracja po intensywnym wysiłku, takim jak maraton, to klucz do dalszych postępów i dobrego samopoczucia. Maraton różni się od codziennych treningów nie tylko dystansem, ale i zaangażowaniem, jakie w niego wkładamy, dążąc do osiągnięcia najlepszego […]

5 sposobów na przyspieszenie regeneracji po maratonie

Przed nami ostatni i najbardziej popularny bieg na 10 kilometrów w stolicy. 34. Bieg Niepodległości to trzecia i ostatnia impreza Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o Pamięć” organizowanej wspólnie przez Fundację „Maraton Warszawski” i Aktywną Warszawę. […]

Zapisy na 34. Bieg Niepodległości rozpoczęte!

Udając się na wyprawę do nieznanych krain zapomnijcie o wszystkim, coście o nich czytali czy słyszeli. Trzeba po prostu przyjechać i zadziwić się – tak jak na Podlasiu, w sercu Puszczy Knyszyńskiej. Od wieków był […]

Podlasie bramą do natury. Bison Ultra Trail® już w nadchodzący weekend

Małgorzata Sobańska – legenda polskiego maratonu, przez ponad 20 lat rekordzistka Polski na królewskim dystansie, a przy tym olimpijka z Atlanty i Aten. Utalentowana biegaczka długodystansowa, a po ludzku – ciepła, pogodna kobieta. To gość […]

Czuję się spełniona. Maraton był przygodą życia. Małgorzata Sobańska w Czy tu się biega?

Pobiegłeś Maraton Warszawski i wciąż czujesz głód startów? Zapraszamy na terenowy Bieg Profilaktyczny realizowany w ramach kampanii społecznej prowadzonej w Dzielnicy Bemowo. Mieszkańców Bemowa i wszystkich chętnych zapraszamy 12 października br. w godz. 9.00-15.00  do […]

Bieg Profilaktyczny Widzisz? Reaguj! 2024

W chłodnych miesiącach apetyt na surowe warzywa i sałatki zazwyczaj spada, a zaczynamy odczuwać potrzebę dodania do naszej diety czegoś ciepłego, często dużo bardziej kalorycznego, z wysoką zawartością tłuszczu i węglowodanów. Ta zmiana nastawienia i […]

Dieta biegacza: co jeść jesienią i zimą?