fbpx

14. Poznań Maraton – 13 października

Autor: Tomasz Pojawa • 05.10.2013
Poznań Maraton FOT. JAKUB KACZMARCZYK

Poznań Maraton. Fot. Jakub Kaczmarczyk

 

Prawie 6000 biegaczy na starcie biegu, nowa trasa po jednej 42-kilometrowej pętli, dość korzystne, chłodne warunki pogodowe oraz bardzo gorący doping kibiców. Tak wyglądał Poznań Maraton w ubiegłym roku. Jak będzie w tym roku? Organizatorzy przygotowują 10000 pakietów startowych dla uczestników.

Ponieważ jednopętlowa trasa z ubiegłego roku zebrała bardzo pochlebne opinie wśród uczestników, Organizator z pewnością również w tym roku taką przygotuje, uwzględniając planowane na jesień remonty poznańskich dróg. Nie wiemy jeszcze jakie dokładnie planowane są zmiany i jak bardzo będzie się różnić tegoroczna trasa od ubiegłorocznej, ale pewne rzeczy wiemy na 100%. Jedną z nich jest fakt, że meta będzie zlokalizowana na terenie MTP, a start z pewnością w najbliższej okolicy targów. Tam również odbędą się towarzyszące maratonowi targi Poznań Sport Fair. .

Przypomnijmy, że zwycięzcą 13. Poznań Maratonu okazał się Edvin Yator, który pokonał trasę w dwie godziny, szesnaście minut i szesnaście sekund. Tym samym nie udało się pokonać rekordu poznańskiego maratonu, który w 2011 roku ustanowił Cosmas Mutuku Kyeva.

Kiedy:
13 października 2013 roku

Trasa:
Dokładna mapa trasy zostanie opublikowana w późniejszym terminie

Jak się zapisać?
poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie www.marathon.poznan.pl 

Opłata startowa
– do 31 sierpnia wynosi 100 zł
– od 1 do 17 września wynosi 150 zł
– od 18 września do 2 października wynosi 200 zł.

Więcej informacji
www.marathon.poznan.pl 

 

Poznań Maraton

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger