fbpx

15 listopada ruszają zapisy na Zimowy Ultramaraton Karkonoski!

Autor: admin • 23.10.2018

Zimowy Ultramaraton Karkonoski

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to bieg im. Tomka Kowalskiego, który sam był ultramaratończykiem, zapalonym sportowcem, alpinistą. Góry kojarzą się z nim nierozerwalnie. W nich trenował, wspinał się, tam został na zawsze. Tomek zginął w 2013 roku podczas zimowej wyprawy na Broad Peak.

Bieg rozgrywany jest na dystansie 53 kilometrów, trasa przebiega przez cały grzbiet Karkonoszy, które zimą są nie tylko wyjątkowo piękne ale i bardzo wymagające. Meta oraz centrum zawodów znajdują się w Karpaczu.

Zimowy ultramaraton karkonoski

Co roku do udziału w biegu jest dużo więcej chętnych niż dostępnych miejsc. Podobnie może być również przy szóstej edycji. O tym, kto pobiegnie w marcu w ZUKu prawdopodobnie zadecyduje losowanie. Bieg na przestrzeni kilku już lat zyskał miano wyjątkowej imprezy, jak podkreślają uczestnicy, głównie za sprawą atmosfery oraz kameralnego rodzinnego klimatu, który tworzy mała ilość uczestników ( w biegu może wziąć udział jedynie 400 osób), wolontariusze oraz rodzina zmarłego Tomka.

zimowy ultramaraton karkonoski

Chętnym do udziału w biegu przypominamy, że aby móc przystąpić do zapisów trzeba wykazać dwa ukończone biegi górskie na dystansie minimum maratonu. To wyjątkowy wymóg, który podyktowany jest głównie kwestiami bezpieczeństwa na zimowej, trudnej trasie.

Data biegu to 9 marca. Zapisy potrwają do 19 listopada.

Więcej informacji na stronie: www.ultaramaratonkarkonoski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger