fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt > Aplikacje > Sprzęt

1Coach – cyfrowy trener osobisty

807a6d75c1176aa2d04bf3e1102e45f6_original

Biegniesz, a trener na bieżąco przekazuje informacje o technice biegu. W każdej chwili możesz się dowiedzieć, czy np. kolano jest za wysoko, czy może stopa źle się układa przy lądowaniu. Urządzenie 1coach ma być właśnie takim trenerem.

92e0b08ba2d2bf050395d11222163505_original

Urządzeń do mierzenia parametrów biegu jest dużo i większość z nich to czujniki mocowane na bucie.  1Coach ma inną budowę, odbiegającą od konkurencji. Po pierwsze, czujnik nie jest montowany na bucie, tylko pod kolanem. Po drugie, nie jest to jeden czujnik, lecz dwa.

Urządzenie ma być trenerem, który na bieżąco będzie nas informował, jak mamy biec, aby zminimalizować ryzyko kontuzji i wyeliminować przynajmniej część błędów, jakie popełniamy podczas każdego ruchu. 1Coach mierzy również podstawowe parametry, takie jak dystans, czas trwania biegu, tempo czy spalone kalorie. Znacznie ciekawsze są jendak bardziej zaawansowane funkcje, takie jak pomiar asymetrii, analiza kroku, siła działająca na kończynę. Najciekawsze dane, jakie możemy uzyskać, to te dotyczące pracy nóg:

1coach

To jednak jeszcze nie koniec. Po dokupieniu dodatkowego czujnika montowanego w pasie, uzyskamy dane dotyczące pracy miednicy i jeszcze więcej precyzyjniejszych wskazówek odnośnie techniki biegu.

3d9553690be0dc974517bfdf554c2628_original

Urządzenie może działać przez 5 godzin. Dane są zbierane poprzez 9-osiowy akcelerometr. Urządzenie wymaga użycia telefonu i to na nim uzyskamy dostęp do tych wszystkich danych.

 

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

WIELKI TEST BUTÓW DO BIEGANIA – dla biegaczy o wyższej wadze

Biegowy plan odchudzający poziomu 2 – dla biegaczy o poziomie zaawansowania pozwalającym na 30-40 minut biegu. Jest oparty o interwały.

Plan odchudzający, odchudzanie poziom 2

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca