fbpx

Sprzęt > Akcesoria > Sprzęt > Aplikacje > Sprzęt

1Coach – cyfrowy trener osobisty

807a6d75c1176aa2d04bf3e1102e45f6_original

Biegniesz, a trener na bieżąco przekazuje informacje o technice biegu. W każdej chwili możesz się dowiedzieć, czy np. kolano jest za wysoko, czy może stopa źle się układa przy lądowaniu. Urządzenie 1coach ma być właśnie takim trenerem.

92e0b08ba2d2bf050395d11222163505_original

Urządzeń do mierzenia parametrów biegu jest dużo i większość z nich to czujniki mocowane na bucie.  1Coach ma inną budowę, odbiegającą od konkurencji. Po pierwsze, czujnik nie jest montowany na bucie, tylko pod kolanem. Po drugie, nie jest to jeden czujnik, lecz dwa.

Urządzenie ma być trenerem, który na bieżąco będzie nas informował, jak mamy biec, aby zminimalizować ryzyko kontuzji i wyeliminować przynajmniej część błędów, jakie popełniamy podczas każdego ruchu. 1Coach mierzy również podstawowe parametry, takie jak dystans, czas trwania biegu, tempo czy spalone kalorie. Znacznie ciekawsze są jendak bardziej zaawansowane funkcje, takie jak pomiar asymetrii, analiza kroku, siła działająca na kończynę. Najciekawsze dane, jakie możemy uzyskać, to te dotyczące pracy nóg:

1coach

To jednak jeszcze nie koniec. Po dokupieniu dodatkowego czujnika montowanego w pasie, uzyskamy dane dotyczące pracy miednicy i jeszcze więcej precyzyjniejszych wskazówek odnośnie techniki biegu.

3d9553690be0dc974517bfdf554c2628_original

Urządzenie może działać przez 5 godzin. Dane są zbierane poprzez 9-osiowy akcelerometr. Urządzenie wymaga użycia telefonu i to na nim uzyskamy dostęp do tych wszystkich danych.

 

mm
Jarosław Sekuła

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Światowa Lekkoatletyka (dawniej Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych IAAF) odznaczyła Cracovia Maraton certyfikatem World Athletics Silver Label, potwierdzając tym samym wysokie standardy organizacyjne i sportowe krakowskiej imprezy. Tegoroczny, 19. Cracovia Maraton odbędzie się już w randze […]

Cracovia Maraton z certyfikatem World Athletics Silver Label Road Races

Kontuzje to zmora każdego biegacza, jednak prędzej czy później spotkają każdego z nas. Jedną z najbardziej przykrych i dość długo trwających kontuzji są złamania zmęczeniowe, które często występują u ambitnych biegaczy-amatorów. Dowiedz się, jak im zapobiegać oraz jak zadziałać, gdy jednak wystąpią.

Złamania zmęczeniowe. Jak im zapobiec, jak je leczyć?

W 40. Półmaratonie Wiązowskim finiszowało na mecie 3600 zawodników, zaś w Wiązowskiej 5-tce – 914. W klasyfikacji generalnej mężczyzn wygrał Szymon Kulka, który do mety dobiegł z czasem 1:03:33. Nasz półmaraton był dla niego sprawdzianem […]

40. rekordowy Półmaraton Wiązowski [RELACJA]

Już tylko nieco ponad 12 tygodni pozostało do 15. Półmaratonu Warszawskiego. To oznacza, że każdy, kto na poważnie traktuje start w tym biegu, powinien równie na poważnie zacząć traktować przygotowania do niego. Dlatego razem z Fundacją Maraton Warszawski zapraszamy na kolejną transmisję live na temat przygotowań do tego biegu!

Planujesz wiosenny półmaraton? Czas zaczyna gonić!

Sauna, którą możesz mieć na sobie podczas najważniejszych momentów sportowej kariery. Czy może istnieć coś lepszego? Teraz już tak: nowa technologia UA RUSH Seamless. Materiały UA RUSH Seamless łączą różnorodne włókna wysokiej jakości utkane w […]

Under Armour przedstawia nowość w ofercie odzieży funkcyjnej UA RUSH: bezszwową technologię UA RUSH Seamless

W ostatni weekend w Wiązownie odbył się jubileuszowy 40. Półmaraton Wiązowski. Dla biegowej Polski oznacza to ni mniej ni więcej, tylko fakt, że sezon wiosennych półmaratonów został oficjalnie otwarty!

Szymon Kulka wygrywa w Wiązownie pokonując doborowych rywali

Słyszeliście już o Under Armour HOVR Machina? Pierwszy kontakt z nowym modelem butów od amerykańskiego producenta za nami. Czy od razu podbiły nasze serca? Czy jest to but, jakiego świat jeszcze nie widział? Przekonajcie się, jakie pierwsze wrażenie wywarła na nas nowość amerykańskiej marki.

Under Armour HOVR Machina – jak prezentują się na pierwszy rzut oka?

Podkolanówki kompresyjne zdają się podstawowym wyposażeniem biegacza i triathlonisty. Na temat przydatności tego akcesorium krążą skrajne opinie, zarówno wśród specjalistów w zakresie medycyny i fizjoterapii, jak i samych zawodników. Według licznych badań jest to jednak sprzęt, który w znaczący sposób wpływa na przyspieszenie regeneracji powysiłkowej.

Skarpetki kompresyjne. Czy nam pomogą?