fbpx

Wiadomości

W sobotę na krakowskich Błoniach zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. To ostatnia krajowa impreza mistrzowska w tym roku.
Japończyk Yuki Kawauchi przebiegł jedenasty maraton w tym roku, wygrywając z czasem 2:12:59 i rekordem trasy w biegu w Fukuchiyamie. Najwolniejszy tegoroczny bieg Kawauchiego to 2:16:41 z wietrznego maratonu w Nowym Jorku.
Japońska sztafeta maratońska wygrała jeden z najbardziej znanych biegów sztafetowych na świecie - Chiba Ekiden. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Kenii.
Polska drużyna słabo wypadła podczas mistrzostw świata na 100 km, które odbyły się w Katarze. Z pięciu zawodników czterech zeszło z trasy. Do mety na 88 miejscu dobiegł jedynie Tomasz Matusiak ze Słupska.
W crossie w holenderskim Tilburgu wystartowały trzy Polki: Wioletta Frankiewicz, Dominika Nowakowska i Urszula Nęcka. Zajęły odpowiednio 7, 9 i 12 miejsce.
Katarzyna Kowalska zajęła czwarte miejsce w biegu przełajowym w hiszpańskiej Sorii. Zwyciężyła Kenijka Mercy Cherono.
Komitet Wykonawczy Światowego Zrzeszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) zdecydował, że mistrzostwa świata w 2019 roku odbędą się w upalnej Dausze w Katarze.
22 śmiałków zmierzyło się z dystansem maratońskim na pustyni Atacama w Chile. Najszybszy okazał się Irlandczyk Gary Thornton, który pokonał trudną trasę w czasie 4 godziny i 10 minut.
W pierwszym tegorocznym crossie IAAF w Atapuerce w Hiszpanii zwyciężyli: Etiopczyk Imane Merga oraz jego rodaczka Belaynesh Oljira. Mężczyźni ścigali się na dystansie 9,8 km, kobiety - 7,9 km.
Marokańczyk Hafid Chani oraz Etiopka Amane Gobena zwyciężyli w maratonie w Stambule z czasami 2:11:53 oraz 2:28:46. W przeszłości wygrywała tu także Polka Małgorzata Sobańska.
Advertisment ad adsense adlogger