fbpx

Wiadomości

Kenijczyk Victor Chumo oraz jego rodaczka Peris Jepchichir zwyciężyli w biegu na 10 km rozegranym w Houilles we Francji. Ich czasy to 28:04 oraz 31:34.
Najszybsza obecnie polska maratonka, Karolina Jarzyńska, pobiegnie 25 stycznia w maratonie w Osace.
2 stycznia w polskich kinach zacznie się wyświetlanie filmu "Niezłomny" o amerykańskim biegaczu, bohaterze wojennym i olimpijczyku na 5000 metrów, Louisie Zamperinim. Film wyreżyserowała Angelina Jolie.
Kolejnymi zawodami o charakterze mistrzowskim, w których zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy, będę Halowe Mistrzostwa Polski. Odbędą się 21-22 lutego w Toruniu.
Japończyk Yuki Kawauchi w swoim czternastym maratonie w tym roku zwyciężył w biegu w Hofu z czasem 2:09:46.
Badanie próbki B kenijskiej maratonki Rity Jeptoo potwierdziło, że stosowała doping.
Podczas halowego mityngu lekkoatletycznego niemal 105-letni Stanisław Kowalski pobił w Toruniu dwa rekordy świata weteranów. Osiągnął czas 19,72 na 60 metrów oraz pchnął kulą na 5,08 metra.
Międzynarodowy Komitet Olimpijski rozważa wycofanie z Igrzysk biegów na 200 i 10 000 metrów oraz pchnięcia kulą. Wszystko z powodu niskiej oglądalności i małej dramaturgii tych konkurencji.
W niedzielę w bułgarskiej miejscowości Samokow odbędą się mistrzostwa Europy w biegach przełajowych. To ostatnia duża impreza w tym roku.
Kenneth Mungara, 42-letni Kenijczyk, który do niedawna pracował jako fryzjer, zwyciężył w maratonie w Singapurze z czasem 2:16:42.
Advertisment ad adsense adlogger