fbpx

Wiadomości

Mistrz olimpijski z 2004 roku na dystansie 800 metrów, Rosjanin Jurij Borżakowski, niedzielnym startem w Moskwie zakończy swoją karierę zawodniczą. Ostatnim sukcesem Rosjanina było złoto mistrzostw Europy w 2012 roku.
Karolina Jarzyńska, najszybsza polska maratonka ostatnich lat, nie wystartuje w najbliższym sezonie - jest w ciąży. Partnerem Karoliny i ojcem dziecka jest jej wieloletni trener, Zbigniew Nadolski.
Przygotowująca się do pożegnalnego sezonu rekordzistka świata w maratonie Paula Radcliffe wystartowała w kolejnym biegu na 10 km. Na Wyspach Kanaryjskich osiągnęła czas 34:16. W październiku w Sopocie pobiegła ponad minutę wolniej - 35:28.
W kolejnym crossie IAAF, rozegranym w hiszpańskim mieście Elgoibar, zwyciężył Erytrejczyk Teklemariam Medhin. Wśród kobiet najszybsza była Mimi Belete z Bahrajnu.
Ukrainka Tatiana Gamera Szmyrko zwyciężyła w kobiecym maratonie w Osace z czasem 2:22:09, ustanawiając rekord swojego kraju. Mimo wcześniejszych zapowiedzi nie wystartowała Polka Karolina Jarzyńska.
Kim Hye Gong z Korei Północnej zwyciężyła wśród kobiet, a Etiopczyk Sentayehu Merga wśród mężczyzn w maratonie w Hong-Kongu. Czasy zwycięzców to 2:31:46 i 2:13:00.
Na dopingu wpadła kolejna gwiazda biegów z Rosji - mistrzyni olimpijska z 2012 na 3000m z przeszkodami, Julia Zaripowa. Wiadomość ukazuje się kilka dni po tym, gdy złapano 5 rosyjskich chodziarzy, zdobywców 5 złotych medali mistrzostw świata.
Etiopczyk Hayle Lemi i jego rodaczka Aselefech Mergia zwyciężyli w piątkowym maratonie w Dubaju z czasami 2:05:28 i 2:20:02. Rekordzista świata Kenenisa Bekele nie ukończył biegu.
Japończyk Yuki Kawauchi, wracający do zdrowia po skręceniu kostki, był dziewiąty w półmaratonie w Okukuma, z czasem 1:04:44.
W piątek rano startuje jeden z najszybszych maratonów świata - Dubaj z Kenenisa Bekele. Bezpłatna transmisja pod linkiem: http://www.dubaimarathon.org/live-stream/
Advertisment ad adsense adlogger