fbpx

Wiadomości

Kenijka Emily Chebet, dwukrotna mistrzyni świata w biegach przełajowych, w tym z 2013 z Bydgoszczy, została zawieszona na 4 lata po wykryciu w jej organizmie środków dopingujących. Kenijka nie odwoływała się ani nie chciała badania próbki B.
Wieloboista z USA Ashton  Eaton, rekordzista świata w tej konkurencji, i rekordzistka na 1500 metrów, Etiopka Genzebe Dibaba zostali wybrani przez IAAF najlepszymi lekkoatletami świata w 2015 .
4 lata zawieszenia za doping - to kara dla Ukrainki Tatiany Gamery-Shmyrko, 5 zawodniczki londyńskich Igrzysk Olimpijskich w maratonie i trzykrotnej zwyciężczyni maratonu w Osace. Unieważnione zostały jej wszystkie wyniki od 2011 roku.
Kenijczyk Edward Cheserek i Amerykanka Molly Seidel wywalczyli tytuły akademickich mistrzów USA w przełajach. Zawody w Louisville wieńczyły największą serie biegów przełajowych na świecie - mistrzostwa akademickiej ligi NCAA.
24-letni Tamirat Tola (28:44) oraz 32-letnia Mamitu Daska (32:!6) zwyciężyli w biegu Great Ethiopian Run na dystansie 10 km. Zawody w Addis Abebe organizuje były rekordzista świat, Haile Gebrselassie.
Dwukrotny mistrz olimpijski na dystansie 800 metrów, w 1948 i 1952 roku, Amerykanin Mal Whitfield, zmarł w czwartek w wieku 91 lat.
Hiszpanka Marta Dominguez została oficjalnie pozbawiona tytułu mistrzyni świata na 3000 m z przeszkodami z 2009 roku. Jej wszystkie wyniki od tego czasu zostały unieważnione z powodu stosowania dopingu.
Polka Dominika Napieraj zajęła siódme miejsce w pierwszym crossie IAAF sezonu przełajowego - w hiszpańskiej Atapuerce. Wygrała medalistka mistrzostw świata w przełajach, Etiopka Belaynesh Oljira.
Japończyk Kenya Sonota w zwyciężył w półmaratonie Ageo w Japonii, z czasem 1:02:48. Piąty był Yuki Kawauchi z wynikiem 1:03:11.
Sam Chelanga (34:35) i Molly Huddle (38:36) wygrali mistrzostwa USA na dystansie 12 km. Zawody odbyły się w Alexandrii w Wirginii.
Advertisment ad adsense adlogger