fbpx

Wiadomości

W wieku 81 lat zmarła Elżbieta Krzesińska - skoczkini i sprinterka, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z 1956 i 1960 roku, była rekordzistka świata w skoku w dal.
Najszybsza polska maratonka ostatnich lat, Karolina Jarzyńska/Nadolska, wystartuje 31 stycznia w kobiecym maratonie w Osace. Ma trzeci czas na liście elity.
Kenijka Sally Chepyego (1:0817) zwyciężyła w japońskim półmaratonie Sanyo w miejscowości Okayama. Druga była Japonka Rei Ohara - 1:09:17.  Sześć kobiet pokonało barierę 1:10.
W Niemczech weszły w życie przepisy przewidujące karę do 3 lat więzienia dla sportowców przyłapanych na stosowaniu nielegalnego wspomagania. Osobom dostarczającym doping grozi do 10 lat więzienia. Podobne przepisy obowiązują już m.in. we Francji i Włoszech.
Etiopczyk Aweke Ayalew (32:18 na 10,5 km) i jego rodaczka Alemitu Haroye (24:13 na 7 km) zwyciężyli w Crossie Internacional de Venta de Banos w Hiszpanii.
Irlandka Fionualla McCormack (20:07 - 6 km) i Etiopczyk Dame Tasana (32:19 - 10,5 km) zwyciężyli w tradycyjnych zawodach crossowych Iris Lotto Cup w Brukseli.
W wieku 101 lat zmarła ostatnia uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Berlinie w 1936 roku - włoska dyskobolka Ljubica Gabric. w 2010 wystartowała w mistrzostwach Europy weteranów. Miała wtedy 95 lat.
Amerykanin Galen Rupp w półmaratonie w Portland uzyskał doskonały wynik - 1:01:20. Rupp biegł cały czas samotnie, z przewagą kilku minut nad drugim zawodnikiem.
W niedzielę we francuskim Hyeres odbędą się mistrzostwa Europy wszystkich kategorii wiekowych w przełajach. Polska wystawia drużyny juniorskie i młodzieżowe oraz pojedynczych seniorów.
Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce znalazły się na liście "ważnych wydarzeń" w rozporządzeniu KRRiT. Oznacza to, że muszą być transmitowane "tylko w programie ogólnokrajowym dostępnym w całości bez opłaty".
Advertisment ad adsense adlogger