fbpx

Wiadomości

Etiopska mistrzyni 5000 metrów, Meseret Defar, po niemal dwuletniej przerwie wystartuje znowu na bieżni - w mistrzostwach świata w Pekinie. Biegaczka miała przerwę związaną z ciążą i urodzeniem dziecka.
Kolejne zawody Diamentowej Ligi odbędą się w czwartek w Sztokholmie. Transmisja o 20:00 w Polsacie Sport. To ostatni mityng DL przed mistrzostwami świata w Pekinie.
W sobotę w Londynie padł najlepszy w tym roku wynik w biegu na 100 metrów kobiet. 23-letnia Holenderka Dafne Schippers pobiła rekord kraju z wynikiem 10,92.
W Toronto zakończyła się jedna z lokalnych imprez lekkoatletycznych o charakterze mistrzowskim - Igrzyska Panamerykańskie. Najmocniejszą reprezentację wystawiły Stany Zjednoczone.
Rekordzista świata na 100 i 200 metrów, Jamajczyk Usain Bolt jest coraz szybszy. Po słabym początku sezonu w sobotę w Londynie zwyciężył na dystansie 100 metrów z bardzo dobrym czasem - 9,87.
W piątek i sobotę odbędzie się kolejny mityng Diamentowej Ligi - dwudniowe zawody w Londynie. Transmisja na żywo w Polsacie Sport.
We wtorek wieczorem w Krakowie zakończyły się mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Były jedną z ostatnich szans na kwalifikację do sierpniowych mistrzostw świata w Pekinie.
Adam Kszczot został mistrzem Polski na 800 metrów, pokonując w finale Marcina Lewandowskiego. Trzecie miejsce zajął Artur Kuciapski.
Etiopka Genzebe Dibaba podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monaco poprawiła 23-letni rekord świata na dystansie 1500 metrów, osiągając czas 3:50,07. Poprzedni rekord należał do Chinki Qu Yunxii.
W Cali w Kolumbii rozpoczęły się 9. Mistrzostwa Świata Juniorów w Lekkiej Atletyce.
Advertisment ad adsense adlogger