fbpx

Wiadomości

Ewa Swoboda pobiła w Luksemburgu halowy rekord Polski seniorów oraz juniorów w sprincie na 60 metrów, osiągając czas 7,13. Poprzedni rekord należał do Ewy Pisiewicz i wynosił 7,18. Czas Ewy jest także halowym rekordem Europy juniorek.
Wicemistrz olimpijski na 10 000 metrów Galen Rupp ogłosił oficjalnie, że wystartuje w US Olympic Trials, które odbędą się 13 lutego 2016 r. w Los Angeles. Będzie to debiut Amerykanina na królewskim dystansie.
Rekordzistka Białorusi w maratonie, startująca często w Polsce Aleksandra Duliba, została złapana na dopingu i skazana na dwa lata zawieszenia. W swojej karierze wygrała m.in. maraton w Los Angeles.
Aweke Ayalew z Bahrajnu i Irene Cheptai z Kenii zwyciężyli w kolejnym crossie serii IAAF Permit, który odbył się w Elgoibar w Hiszpanii. W zawodach ścigano się na 10,8 km (mężczyźni) oraz 7,6 km (kobiety).
Dominika Nowakowska zajęła piąte miejsce w biegu przełajowym cyklu EA Permit w belgijskim Hannut, rozgrywanym na dystansie 5,2 km. 10. była Dominika Napieraj, a 22. Agnieszka Mierzejewska.
Jeden z najlepszych polskich paraolimpijczyków, startujący w maratonach na wózku Tomasz Hamerlak został w Szwajcarii przyłapany na dopingu i zdyskwalifikowany na 4 lata. Polak używał stanozololu - sterydu anabolicznego.
Mistrz olimpijski na 5000 i 10000 metrów na bieżni, Brytyjczyk Mo Farah, ogłosił, że wystąpi w mistrzostwach świata w półmaratonie, które odbędą się 26 marca w Cardiff w Wielkiej Brytanii.
19-letni Amerykanin Donovan Brazier uzyskał w Teksasie najlepszy obecnie na świecie wynik na 800 metrów w hali -1:45,89, bijąc przy okazji rekord kraju juniorów i poprawiając życiówkę o prawie dwie sekundy.
Artur Kozłowski zajął 5. miejsce w maratonie w Houston w USA z czasem 2:14:11. Agnieszka Gortel była trzecia z rekordem życiowym - 2:33:16. Żadne z nich nie wypełniło minimum na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro.
Lalisa Desisa z Etiopii (1:00:37) oraz Kenijka Mary Wacera (66:29) zwyciężyli w tradycyjnie bardzo mocnym półmaratonie w Houston w stanie Teksas, USA.
Advertisment ad adsense adlogger