fbpx

Wiadomości

W ten weekend w Jeleniej Górze odbędą się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Wezmą udział zawodnicy i zawodniczki w wieku 20-23 lata, w tym reprezentanci na Igrzyska w Rio de Janeiro.
W pożarze w Kenii częściowo spłonęła słynna szkoła St. Patrick's, prowadzona przez Irlandczyka  O'Colma. Była kuźnią karier wielu mistrzów, na czele z rekordzistą świata na dystansie 800 metrów, Davidem Rudishą.
Aneta Konieczek po raz drugi w tym sezonie poprawiła rekord Polski juniorek na 3000 metrów z przeszkodami. W mistrzostwach świata juniorów uzyskała w Bydgoszczy wynik 10:00,58 i zajęła 9. miejsce. Przy okazji jest to drugi wynik w Polsce w tym roku w kategorii seniorów.
Amerykanka Keni Harrison wynikiem 12,20 pobiła w Londynie rekord świata na 100 metrów przez płotki. Poprzedni rekord - 12,21 - należał od 28 lat do Bułgarki Yordanki Donkowej. Keni Harrison nie wystąpi na Igrzyskach Olimpijskich, bo nie złapała się do składu reprezentacji swojego kraju.
Ewa Swoboda zdobyła w Bydgoszczy srebrny medal mistrzostw świata juniorów na dystansie 100 metrów, poprawiając przy okazji wynikiem 11,12 rekord Polski w tej kategorii wiekowej. Jest to także najlepszy wynik w tym roku w Polsce na 100 metrów kobiet bez względu na wiek.
Sportowy Trybunał Arbitrażowy w Szwajcarii podjął ostateczną decyzję: wykluczenie rosyjskich sportowców z Igrzysk Olimpijskich jest prawomocne. To kara za systemowy doping, a prawo startu uzyska jedynie kilka osób, startujących pod flagą neutralną.
Polka Renata Pliś zwyciężyła w biegu na 5000 metrów podczas mityngu w holenderskim Heusden, uzyskując czas 15:23,12. To najlepszy w tym roku wynik w Polsce na tym dystansie wśród kobiet.
21-letni Michał Rozmys zajął 6. miejsce na mityngu w Padwie, uzyskując na 1500 metrów najlepszy w tym roku wynik polskiego biegacza - 3:38,37. Rekord życiowy Polaka wynosił do tej pory 3:50,16.
W Tbilisi w Gruzji rozpoczęły się dziś pierwsze w historii Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych, czyli rywalizacja zawodników w wieku 15-17 lat. Wystartuje także polska reprezentacja. Zawody potrwają cztery dni.
35-letnia Jenny Meadows, była halowa mistrzyni Europy oraz wicemistrzyni świata na dystansie 800 metrów, zakończyła karierę. Brytyjka była m.in. znana ze startów w Polsce podczas halowych mityngów w Toruniu.
Advertisment ad adsense adlogger