Wiadomości

Wayde van Niekerk, rekordzista świata w biegu na 400 metrów, doznał kontuzji kolana, która wykluczy go z treningu na 6-9 miesięcy. Biegacz z RPA zerwał więzadło krzyżowe przednie oraz uszkodził łąkotkę podczas towarzyskiej gry w rugby.
Mo Farah zakończył współpracę z amerykańskim trenerem Alberto Salzarem, twórcą największych sukcesów Brytyjczyka. Salazar był oskarżany o stosowanie nielegalnego wspomagania swoich podopiecznych, ale żadne zarzuty nie zostały udowodnione. Mo Farah stwierdził, że rozstanie wynika z jego przeprowadzki z USA do Londynu.
Henryk Szost zajął 7. miejsce w maratonie we Frankfurcie, z czasem 2:10:09, najlepszym w tym roku z polskich zawodników. 13. miejsce zajął Yared Shegumo - 2:15:24. Zwyciężył Etiopczyk Shura Kitata Tola - 2:05:50. Wśród kobiet najszybsza była Kenijka Vivian Cheruiyot - 2:23:35.
Kenijka Joyciline Jepkosgei o sekundę pobiła własny rekord świata w półmaratonie, uzyskując w w Walencji czas 1:04:51. W męskim biegu zwyciężył Abraham Cheroben w barwach Bahrajnu, z czasem 59:11.
Kenijczyk Philemon Rono (2:06:51) i Etiopka Martha Megra (2:28:17) zwyciężyli w maratonie w kanadyjskim Toronto.
Ukrainiec Mykola Juchymczuk (2:14:30) oraz Japonka Haruna Takada (2:40:49) zwyciężyli w 18. Maratonie Poznańskim. Wśród Polaków najszybszy był Emil Dobrowolski  (2:22:48 - 5. miejsce) oraz Dominika Stelmach (2:42:39, 2.miejsce wśród kobiet).
Kenijczyk Lawrence Cherono zwyciężył w maratonie w Amsterdamie, bijąc rekord trasy wynikiem 2:05:09. Wśród kobiet wygrała Etiopka Tadelech Bekele z czasem 2:21:54.
Przyznano miejsca organizacji mistrzostw Polski w sezonie 2018. Z ciekawszych imprez - MP seniorów na stadionie odbędą się w Lublinie, MP w maratonie w Dębnie i Warszawie, a mistrzostwa półmaratońskie tradycyjnie w Pile.
Kenijka Sheila Jerotich wygrała z rekordem trasy maraton w słowackich Koszycach, osiągając czas 2:27:34. Wśród mężczyzn najszybszy był inny przedstawiciel Kenii, Reuben Kiprop Kerio - 2:08:12. Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn wszystkie miejsca w pierwszej ósemce zajęli Kenijczycy i Etiopczycy.
Świetne wyniki padły podczas półmaratonu w brytyjskim Cardiff. Kenijka Edith Chelimo wygrała bieg kobiecy w czasie 1:05:50, a wśród mężczyzn najszybszy był jej rodak John Liotang - 1:00:43.