Wiadomości

Kenijczyk Abraham Kiptun pobił w Walencji rekord świata w półmaratonie, wygrywając z czasem 58:18 (2:45/km). Poprzedni rekord należał do Zersenaya Tadese z Erytrei i wynosił 58:23.
Kenijczyk Lawrence Cherono zwyciężył w maratonie w Amsterdamie z nowym rekordem trasy - 2:04:06. Wśród kobiet wygrała Etiopka Tadelech Bekele - 2:23:14. Słynny Etiopczyk Kenenisa Bekele zszedł z trasy na 40. kilometrze, po tym, gdy 5 kilometrów wcześniej odpadł z prowadzącej grupy.
Etiopczyk Andamlak Belihu (59:18) oraz jego rodaczka Tsehay Gemechu (1:06:50) zwyciężyli w bardzo szybkim półmaratonie w Delhi w Indiach. Czeterch pierwszych biegaczy złamało barierę 60 minut, a sześć biegaczek 1:10. U kobiet w pierwszej siódemce było 5 Etiopek, w tym na miejscu 6. słynna Tirunesh Dibaba - 1:08:36.
Cameron Levins, były zawodnik grupy Oregon Project, pobił w Toronto rekord Kanady w maratonie, osiągając czas 2:09:22 i zajmując 4. miejsce.
Szwajcar Julien Wanders pokonał dystans 10 km w czasie 27:32 podczas biegu City Surf 10K w Durban w RPA. Jest to czas lepszy  od dotychczasowego rekordu Europy Mo Faraha o 12 sekund.
Brytyjczyk Mohamed Farah zwyciężył w maratonie w Chicago z nowym rekordem Europy - 2:05:11. Drugie miejsce zajął Etiopczyk Geremet Mosinet (2:05:24), a trzecie Japończyk Suguru Osako, z rekordem kraju - 2:05:50.
Kenijka Brigid Kosgei wygrała maraton w Chicago z wynikiem 2:18:35. Ten czas daje jej 7. miejsce w historii kobiecego maratonu na świecie. Druga była Etiopka Rosa Dereje (2:21:18), a trzecia jej rodaczka Shure Demise (2:22:15).
Marcin Chabowski zajął 2. miejsce w Glasgow Half Marathon z nowym rekordem życiowym: 1:02:24. To najlepszy wynik Polaka w półmaratonie od 2002 r., kiedy Piotr Gładki, rekordzista Polski uzyskał czas 1:02:20.