Wiadomości

Lonah Chemtai Salpeter, Kenijka biegająca w barwach Izraela, wygrała maraton we Florencji z bardzo dobrym czasem - 2:24:17. Wśród mężczyzn zwyciężył Ali Abdi Gelelchu, Etiopczyk reprezentujący Bahrajn - 2:11:32.
22-letni Joshua Cheptegei z Ugandy pobił nieoficjalny rekord świata w biegu ulicznym na 15 km, wygrywając w Nijmegen bieg na tym dystansie z czasem 41 minut i 5 sekund.
Weronika Pyzik zajęła bardzo wysokie, 12. miejsce w Akademickich Mistrzostwach USA w biegach przełajowych, rozgrywanych w ramach studenckiej dywizji NCAA. Poziom tych zawodów jest bardzo wysoki, a w biegu głównym sklasyfikowano 253 zawodniczki.
Anna Gosk (33:06) oraz Kamil Karbowiak (29:38) zwyciężyli w Biegu niepodległości w Warszawie na dystansie 10 kilometrów.
Kenijka Ruth Chepngetich osiągnęła fenomenalny czas, zwyciężając w maratonie w Stambule z wynikiem 2:18:35. Wśród mężczyzn najszybszy był Kenijczyk Felix Kimutai - 2:09:57.
Yuki Kawauchi zwyciężył w Japonii w półmaratonie w mieście Nasu Shiobara,, osiągając czas 1:05:03. Jego przewaga nad drugim biegaczem na mecie wyniosła prawie 3 minuty.
Kenijka Mary Keitany (2:22:48) oraz Etiopczyk Lelisa Desisa zwyciężyli w ostatnim tegorocznym maratonie serii Majors - Nowym Jorku. Oboje uzyskali drugie w historii wyniki na tej trasie, ocierając się o rekordy.
W niedzielę 4 listopada w Nowym Jorku zostanie rozegrany jeden z dwóch najsłynniejszych maratonów świata (obok Londynu). Transmisja telewizyjna dostępna od 15:15 w stacji Eurosport.
Mistrz olimpijski na 1500m, Amerykanin Matthew Centrowitz opuścił słynną grupę Oregon Project, w której składzie pozostawał od 6 lat, będąc trenowanym przez Alberto Salazara. W minionym roku to drugi po Mo Farahu wysokiej klasy biegacz, który rozstaje się z Salazarem.