fbpx

Wiadomości

Kenijka Eunice Jepkirui Kirwa, startująca w barwach Bahrajnu, która w 2016 roku zdobyła srebrny medal w maratonie podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro, została złapana na stosowaniu dopingu. Wcześniej na stosowaniu EPO przyłapano także mistrzynię, równiez Kenijkę, Jemimę Sumgong.
Etiopka Mulu Seboka (2:27:19) oraz jej rodak Tsegaye Getachew (2:11:25) zwyciężyli w niedzielnym maratonie w chińskim mieście Dalian.
W weekend w Jokohamie rozegrano World Relays - czyli nieoficjalne mistrzostwa świata sztafet. Formuła zawodów była nieco niejasna, organizator wybrany awaryjnie po rezygnacji poprzedniego, ale i tak na starcie stanęło sporo mocnych zespołów sztafetowych z całego świata.
Kenijka biegająca w barwach Izraela, Lonah Salpeter, pobiła o ponad dwie minuty już i tak wyśrubowany rekord trasy maratonu w Pradze, osiągając czas 2:19:46. Wśród mężczyzn najszybszy był Marokańczyk Almahjoub Dazza, także ze świetnym czasem - 2:05:58.
W rozegranych w Pittsburgu mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w półmaratonie najszybsi okazali się Leonard Korir, pochodzący z Kenii - 1:01:52 oraz Stephanie Bruce - 1:10:43.
Adam Kszczot, zajmując podczas mityngu Diamentowej Ligi w Dausze 7. miejsce z czasem 1:45,60, wypełnił minimum na wrześniowe mistrzostwa świata, które odbędą się w tym samym mieście. Polak jest aktualnym wicemistrzem świata na tym dystansie.