fbpx

Wiadomości

Kolejna próba złamania bariery dwóch godzin w maratonie odbędzie się 12 października w Wiedniu. Próbę na prawdopodobnie nieregulaminowej trasie podejmie po raz kolejny Kenijczyk Eliud Kipchoge, aktualny rekordzista świata oraz mistrz olimpijski.
Marcin Lewandowski zwyciężył w Mili Marzeń podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo, czasem 3:52,34 bijąc 43-letni rekord Polski Bronisława Malinowskiego.
Michał Rozmys zajął 3. miejsce w biegu na dystansie 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo, z czasem 1:46,71. Bieg ten nie był liczony do klasyfikacji Diamentowej Ligi. Czas daje Michałowi trzecie miejsce na tegorocznych polskich listach 800 metrów.
IAAF -  Światowe Zrzeszenie Federacji Lekkoatletycznych, ciało zarządzające światowymi biegami, zmienia po 100 latach nazwę na World Athletics - czyli "Swiatowa Lekkoatletyka" lub, luźno tłumacząc w przypadku samego biegania - "Światowe Bieganie".
IAAF po raz 11. przedłużył zawieszenie Rosji w swoich strukturach, uniemożliwiając rosyjskim lekkoatletom start w oficjalnych zawodach. Stało się to po doniesieniach o fałszowaniu dokumentów oraz pracy z reprezentacja Rosji trenerów skazanych za podawanie dopingu. Tegoroczne mistrzostwa świata odbędą się w Katarze we wrześniu i istnieje szansa, że Rosja zostanie do tego czasu odwieszona.
Sara Hall, żona byłego znakomitego maratończyka Ryana Halla (2:04:58) wygrała w Nowym Jorku mistrzostwa USA w biegu ulicznym na dystansie 10 km, osiągając czas 32:27.
Adam Kszczot zajął 7. miejsce (1:44,74) w biegu na dystansie 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Rzymie. Zwyciężył Amerykanin Donovan Brazier - 1:43,63. Dla Kszczota jest to najlepszy w tym roku wynik na dystansie 800 metrów.
Szwajcarski sąd, będący instytucją odwoławczą od Sportowego Trybunału Arbitrażowego, przywrócił do startów co najmniej do 25 czerwca kontrowersyjną biegaczkę Caster Semenyę.
Advertisment ad adsense adlogger