fbpx

Informacje prasowe

23 maja odbędzie się Wizz Air Katowice Half Marathon

wizzair

Organizatorzy Wizz Air Katowice Half Marathon ciągle zaskakują, tym razem zaproponowali nocną odsłonę swojego biegu. 23 maja na starcie, który będzie zlokalizowany pod Spodkiem w samym centrum Katowic, zobaczymy ponad 3000 zawodników. „Biegniemy nocą przez serce Śląska” to motto 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon, pierwszego w Polsce biegu pod szyldem linii lotniczych Wizz Air. Będzie to największa nocna impreza biegowa w regionie!

Już 23 maja biegacze po trzeci wystartują spod Spodka i pobiegną ulicami i alejami Katowic pod szyldem Wizz Air Katowice Half Marathon. Sponsorem tytularnym imprezy biegowej jest największa niskokosztowa linia lotnicza w Europie Środkowo-Wschodniej Wizz Air, głównym partnerem jest Miasto Katowice. Tym razem fani biegania będą mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć Katowice w nocnym wydaniu.

Organizatorzy przygotowali trzy atestowane dystanse: główny, czyli półmaraton (21 km), 10km, 5km oraz sztafetę 4x5km, podobnie jak w latach ubiegłych, zaplanowano także biegi dla dzieci. Trasa półmaratonu zostanie przedstawiona już niebawem, będzie się nieznacznie różnić od ubiegłorocznej, pojawią się zarówno podbiegi jak i zbiegi Wszystkie trasy zostały przewidziane tak, aby w ciekawy sposób zaprezentować atrakcje miasta Katowice, zarówno tym, którzy poruszają się po nim na co dzień, znają je i lubią, jak i osobom dla których będzie to pierwsza wizyta. Mamy nadzieję, że za sprawą uczestnictwa w 3rd Wizz Air Katowice Half Marathon biegacze będą do nas chętnie wracać i że biegowe imprezy w naszym regionie zyskają swoich nowych zwolenników.

Katowice w biegowej czołówce

Dużym atutem biegu są niskie ceny pakietów startowych oraz fakt, że linie lotnicze Wizz Air do każdego z nich załączają voucher o wartości 20 euro na swoje loty. W pakiecie znajdą się także: numer startowy z chipem do pomiaru czasu, biegowa koszulka, medal, który na miejscu będzie można wygrawerować, bon na posiłek regeneracyjny oraz upominki od partnerów. W związku z nocnym charakterem trzeciej edycji Wizz Air Katowice Half Marathon, przygotowano klimatyczne niespodzianki dla uczestników biegu, których na tym etapie przygotowań nie chcemy zdradzać. Zapisy na wszystkie trzy dystanse biegów wystartowały cztery miesiące temu, ale chcemy uspokoić wszystkich chętnych – są jeszcze wolne miejsca na wszystkich dystansach.

wizzair

Biegniemy przez serce Śląska i pokazujemy, że mieszkańcy tego regionu mają otwarte serca. Tak było zawsze, jesteśmy gościnni i potrafimy dobrze się bawić.

Organizatorem Wizz Air Katowice Half Marathon jest Fundacja Cała Naprzód, działająca od ponad 10 lat w naszym regionie, która powołała do życia pierwszą charytatywną ligę piłki halowej NLF Niedzielna Liga Futsalu, to także organizator noworocznego Maratonu „Cyborg” oraz biegu „Postaw na Lewka”. Jednym z filarów działalności Całej Naprzód jest niesienie wsparcia osobom niepełnosprawnym, od początku swojego działania organizacja przekazała swoim beneficjentom ponad 800 tyś zł. Jest to możliwe nie tylko dzięki inicjatywom sportowym, ale także i kulturalnym, Cała Naprzód to organizator Skupu Kultury czyli charytatywnego kiermaszu na gliwickim Rynku, czy Hałasu Miasta wydarzenia muzycznego promującego lokalnych twórców.

Za swoje działania organizacja była niejednokrotnie nagradzana i wyróżniana. To zdobywcy tytułu Organizacji Roku 2011 i 2013 Gliwicach a także laureat konkursu Lokalni Bohaterowie Województwa Śląskiego 2017. Podobnie, jak w ubiegłym roku, w trakcie 2nd Wizz Air Katowice Half Marathon będzie można wspomóc osoby niepełnosprawne. Kto to będzie i w jaki sposób będzie można się przyłączyć i tworzyć z nami to pozytywne wydarzenie, powiemy wkrótce.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na oficjalną stronę Wizz Air Katowice Half Marathon www.halfmarathonkce.pl.

Podoba ci się ten artykuł?

0 / 5. 0

Przeczytaj też

Wilson Kipsang - zwycięzca London Maraton 2012. Fot. PAP

Były rekordzista świata jest w nie lada tarapatach. Nie dość, że oficjalnie został zdyskwalifikowany na 4 lata za naruszenie przepisów antydopingowych, to jeszcze może mu grozić odsiadka… Wilson Kipsang to jeden z bardziej utytułowanych maratończyków […]

Wilson Kipsang zdyskwalifikowany na 4 lata! Czy pójdzie siedzieć?

W biegowym świecie mówiło się już o tym od kilku tygodni, choć wciąż pojawiały się wątpliwości. Obecnie wszystko wskazuje na to, że wkrótce Caster Semenya będzie miała dziecko. A niektórzy twierdzą, że już je ma! […]

Caster Semenya będzie mamą? A może już nią jest?

Polski Związek Lekkiej Atletyki wyprodukował kompletnie absurdalne zalecenia sanitarne, dotyczące rozgrywania zawodów na stadionie.

Koronawirus. Dzięki PZLA nie zarazimy się na stadionie!

Najwięksi organizatorzy masowych imprez sportowych w Polsce łączą siły i przedstawiają rządowi gotowy plan stopniowego odmrożenia sektora. Powstaje także Polskie Stowarzyszenie Organizatorów Imprez Sportowych i Rekreacyjnych, mające na celu reprezentację całego środowiska i rozwój branży w przyszłości.

Co z imprezami biegowymi? Organizatorzy przemówili jednym głosem

Systematycznie trenując głównie zależy nam na tym, żeby biegać coraz szybciej i jak najdłużej móc wytrzymać w zakładanym tempie. Jednak często w dążeniu do tego celu popełniamy wiele błędów. Przez to szybko możemy nabawić się […]

Metoda POSE – na czym polega?

Już niebawem, bo 11 lipca rusza M LIGA CROSS RUN! A wszystko to w południowo-wschodnich okolicach Warszawy w rejonie Otwocka, Józefowa i Wiązowny. Kilka kilometrów od miejskiego zgiełku na biegaczy czekać bedą malownicze ścieżki w […]

Rusza M Liga Cross Run! Pierwszy bieg już 11 lipca

Ruszyły zapisy na Wirtualną 1MILĘ! Rywalizacja jest wirtualna, ale bieganie, nagrody, a przede wszystkim pomoc, jaka za tym bieganiem idzie, są jak najbardziej realne! Każda zarejestrowana w zabawie mila to złotówka przeznaczana na cele charytatywne. […]

Rusza Wirtualna 1MILA. Biegaj, wygrywaj i pomagaj!

21 kilometrów i 285 metrów – tyle wynosi aktualny rekord świata w biegu godzinnym. Wynik ustanowiony w 2007 r. może zostać pobity z powodu… koronawirusa! Tegoroczny sezon sportowy, storpedowany przez koronawirusa, jest wyjątkowy. Jednym z […]

Mo Farah spróbuje pobić rekord świata w biegu godzinnym!