fbpx

23. Międzynarodowy Półmaraton PHILIPS – Piła 2013, 8 września

Autor: Tomasz Pojawa • 26.08.2013

Tegoroczny Półmaraton PHILIPS ma rangę Mistrzostw Polski Mężczyzn w Półmaratonie i Akademickiego Pucharu Polski. Można zatem liczyć na to, że nie zabraknie zawodników z topowych miejsc rankingów polskich biegów długodystansowych. Będzie zatem okazja pościgać się z najlepszymi oraz… zdobyć kolejny unikalny kolekcjonerski medal.

Od 2006 roku uczestnicy pilskich półmaratonów otrzymują na mecie wyjątkowe medale z sylwetkami wybitnych polskich biegaczy. Kolekcję otworzył Zdzisław Bogusz. W następnych edycjach biegu medale uhonorowały kolejno: Edwarda Stawiarza (2007), Michała Wójcika (2008), Kazimierza Orła (2009), Edwarda Łęgowskiego (2010), Ryszarda Marczaka (2011), a w ubiegłym roku – maratończyka Jerzego Skarżyńskiego.

Ratkowski WojciechNa medalu tegorocznego półmaratonu będzie sylwetka kolejnego maratończyka – Wojciecha Ratkowskiego, mistrza Polski w maratonie, wielokrotnego reprezentanta kraju w biegach długodystansowych, m.in. w Bremie, Budapeszcie, Duluth, Melbourne, Paryżu. Reprezentant klubu AZS AWF Gdańsk ustanowił rekord życiowy w maratonie w Dębnie, gdzie z wynikiem 2:12:49 zajął 1. miejsce w 1984r.

Wojciech Ratkowski  – aktualnie Prof. dr hab. Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, jest autorem wielu ciekawych publikacji z zakresu teorii sportu i treningu sportowego. Udziela też porad treningowych biegaczom.

8 września będzie można spotkać się z Panem Wojciechem Ratkowskim przy okazji pilskiego półmaratonu, otrzymać autograf, zrobić wspólne zdjęcie i zamienić z nim kilka słów.

Termin i miejsce:
8 września 2013r. godzina 11.00 – Start: Aleja Piastów, Meta: Plac Zwycięstwa

Trasa:
Bieg zostanie rozegrany ulicami miasta Piły. Trasa posiada atest AIMS, IAAF, PZLA.

Jak się zapisać?
– poprzez formularze zgłoszeniowe na stronie www.pila.halfmarathon.pl

Opłata startowa
– 70 zł – zgłoszenie do półmaratonu online i wpłata do dnia 31.08.2013r.
– 90 zł – w biurze zawodów, tylko i wyłącznie 7.09.2013r. (sobota)

Więcej informacji:
www.pila.halfmarathon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger