23 września zapraszamy do Parzymiech na 40 Bieg Jesienny im. red Tomasza Hopfera

Autor: Redakcja • 07.09.2018

plakat

Rok 2018 to czas wielkich jubileuszy. Pierwszy i najważniejszy to 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ale dla ludzi promujących zdrowy styl życia poprzez bieganie, dla ludzi kochających sport i w ogóle ruch na świeżym powietrzu, rok 2018 to także 40 rocznica Maratonu Warszawskiego, największej masowej imprezy biegowej w Polsce.

Czasem mówi się, że przykład idzie z góry i chyba coś w tym jest, bo 40 lat temu, za przykładem Warszawy, podobne imprezy zaczęły nieśmiało pojawiać się w całej Polsce. Idea dbania o zdrowie i dobrą kondycję dotarła także do Parzymiech – niewielkiej miejscowości w północnej części województwa śląskiego i zaowocowała powstaniem Biegu Jesiennego, na dystansie 10 km. Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że parzymieski Bieg Jesienny jest jednym z najstarszych w Polsce i najstarszym masowym biegiem w województwie śląskim, organizowanym każdego roku, nieprzerwanie już 40 lat! Patronuje mu zmarły w 1982 roku red. Tomasz Hopfer, który jak nikt inny, wykorzystując środki masowego przekazu, zwłaszcza telewizję, zachęcał ludzi do biegania po zdrowie – bo taki właśnie tytuł nosiła jego audycja.

Jak widać „Bieg Jesienny” ma ogromną tradycję, którą jako organizatorzy staramy się nie tylko podtrzymywać, ale i ubogacać. Jak mówi nasze hasło promocyjne: Idziemy aktywnie w przyszłość! Między innymi poprzez rozszerzenie oferty imprezy. W tym roku jest ona szczególnie bogata i każdy znajdzie tam coś dla siebie. Mamy więc biegi: główny na 10 km, dzieci i młodzieży w wymiarze dostosowanym do wieku uczestników oraz Złoty Bieg dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami na symbolicznym dystansie 111 metrów. Również drużyny strażackie z terenu gminy Lipie zostały zaproszone do biegu na 1100 metrów. Od kilku lat, oprócz biegów, można rywalizować również w coraz popularniejszym marszu nordic walking. Natomiast absolutną nowością tegorocznej, jubileuszowej edycji Biegu Jesiennego w Parzymiechach jest cross rowerowy. Dla miłośników jazdy na rowerze organizatorzy wytyczyli trzydziestokilometrową trasę wśród pól i lasów gminy Lipie.

23 września zapraszamy do Parzymiech wszystkich biegaczy, rowerzystów i tych, którzy lubią „chodzić z kijkami”! Czekamy na was w malowniczej scenerii dawnego parku hrabiów Potockich i urokliwej przyrody Zielonego Wierzchołka Śląska, bo tak często nazywa się ten region położony na styku trzech województw: śląskiego, łódzkiego i opolskiego. Zapraszamy do biegu, marszu i jazdy po zdrowie! Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w Biegu Jesiennym i do kibicowania! Nasza impreza jest miejscem spotkań przyjaciół i całych rodzin. Jest skierowana do osób, które niezależnie od wieku, chcą i potrafią cieszyć się zwycięstwem nad sobą i swoimi ograniczeniami. Zapewniamy, że 23 września w Parzymiechach wszyscy będziemy zwycięzcami!

Szczegółowe informacje na facebook.com/biegjesiennyparzymiechy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Advertisment ad adsense adlogger